Trwa ładowanie...

Leszek Czarnecki nie trafi do aresztu. Wrocławski biznesmen ma jednak spore problemy

Leszek Czarnecki nie trafi do aresztu. Sąd odrzucił wniosek prokuratury o ograniczenie wolności wrocławskiego biznesmena, któremu postawiono zarzuty w związku z aferą GetBack. Śledczy zapowiadają zaskarżenie decyzji.

Leszek Czarnecki nie trafi do aresztu. Wrocławski biznesmen ma jednak spore problemyLeszek Czarnecki nie trafi do aresztu. Wrocławski biznesmen ma jednak spore problemyŹródło: Wikimedia Commons
d1pwkxp
d1pwkxp

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zdecydował, że Leszek Czarnecki nie trafi do aresztu, mimo, iż taka była wola prokuratury. Wrocławski biznesmen na dalszy przebieg wydarzeń oczekiwać będzie na wolności, choć jak zaznaczył sąd, prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych mu czynów jest wysokie.

Leszek Czarnecki nie trafi do aresztu. Wrocławski biznesmen ma jednak spore problemy

Posiedzenie w sprawie wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania dla podejrzanego w sprawie afery GetBack trwało aż 7 godzin. Ostatecznie Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zdecydował, że wobec Leszka Czarneckiego nie zostaną na razie zastosowane żadne środki zapobiegawcze.

Prokuratura Rejonowa w Warszawie zapowiada, że decyzja zostanie zaskarżona. - Popełnione przez Leszka Czarneckiego czyny zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności. Podkreślenia wymaga, że tak wysokie zagrożenie karą stanowi samoistną przesłankę stosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - powiedział prok. Marcin Saduś.

Zakaz przemieszczania się bezprawny? RPO wprost o wygranych w sądzie

Czwartkowe posiedzenie było trzecią próbą rozpatrzenia wniosku o tymczasowe aresztowanie dla Czarneckiego. Dwa poprzednie odraczane były na wniosek obrońcy, mecenasa Jacka Dubois. Przyczyną był m.in. brak możliwości pojawienia się na sali głównego obrońcy biznesmena, Romana Giertycha, który miał zakaz wykonywania zawodu w związku z toczącym się przeciwko niemu śledztwem w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu.

d1pwkxp

Leszek Czarnecki przebywa aktualnie za granicą. Zdaniem prokuratury, ukrywa się. Stąd wniosek o areszt tymczasowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pwkxp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pwkxp
Więcej tematów