Koronawirus. Wzrost zakażeń wywołał reakcję. Stadion Wrocław znów z mobilnym punktem badań
Koronawirus w Polsce. Kilka tygodni temu podjęto decyzję, by zamknąć mobilny punkt badań na COVID-19 na Stadionie Wrocław. Wzrost zakażeń w ostatnich dniach sprawił, że z powrotem uruchomiono miejsce, gdzie szybko można się przebadać.
Mobilny punkt badań na koronawirusa na Stadionie Wrocław cieszył się sporym zainteresowaniem zwłaszcza w pierwszych tygodniach pandemii COVID-19 - w momencie, gdy chociażby Czesi wymagali od Polaków zaświadczeń o negatywnym wyniku badaniu na obecność koronawirusa po przekroczeniu granicy.
W pewnym momencie wydawało się, że pandemia koronawirusa w Polsce i na Dolnym Śląsku wygasa. Dlatego zainteresowanie testami spadło, a to pociągnęło za sobą decyzję o zamknięciu mobilnego punktu badań na Stadionie Wrocław. Teraz wraca on do funkcjonowania.
Koronawirus. Wzrost zakażeń wywołał reakcję. Stadion Wrocław znów z mobilnym punktem badań
Już od najbliższego poniedziałku, 17 sierpnia na terenie Stadionu Wrocław ponownie zrobimy sobie badania na obecność koronawirusa. Mobilny punkt będzie czynny w dni powszednie od godz. 8 do godz. 12. Wjazd możliwy będzie wyłącznie bramą "A" od strony Al. Śląska.
Obchody na Westerplatte. Wiceszef MON: Władze Gdańska są wyjątkowo upolitycznione
Wiosną, w szczytowym momencie pandemii, z testów w mobilnym punkcie badań na Stadionie Wrocław skorzystało ponad 3000 chętnych. Dzięki wsparciu projektu przez prezydenta Jacka Sutryka, MPWiK Wrocław oraz kilku klinik, możliwe było też przebadanie za darmo wrocławskich medyków.
Koronawirus. Wrocław. Mobilny punkt badań
Wymazy będą pobierane bez wysiadania z samochodu - wystarczy samo uchylenie szyby. Wcześniej każdy chętny zostanie poproszony o wypełnienie formularza zgody na badanie oraz wylegitymowanie się dowodem osobistym.
Formularz można pobrać ze strony testcovidwroclaw.pl i wypełnić w domu. Wtedy samo badanie potrwa ledwie 2-3 minuty od podjazdu do punktu do odjazdu.
Pracownicy punktu są w profesjonalny sposób zabezpieczeni w kombinezony ochronne z atestem do pracy z wirusami, specjalne maski, gogle oraz przyłbice. Samo pobranie wymazu trwa kilkanaście sekund i nie jest bolesne. Przeprowadza się je przy użyciu specjalnej żelowej wymazówki, którą z gardła pobiera się znajdującą się tam wydzielinę. Tak pobrana próbka trafia do specjalnego pojemnika, a następnie przewożona jest do laboratorium.
Organizatorzy punktu zapowiadają także, że istnieje możliwość badań wyjazdowych dla większej grupy osób, np. w zakładach pracy i urzędach. Wynik nawet w tym samym dniu. Cena jednego badania to 470 zł.