Trwa ładowanie...

Koronawirus. Więźniowie szyją maseczki. Tak pomagają w walce z COVID-19

Koronawirus w Polsce. Zakład Karny w Kłodzku postanowił wesprzeć państwo w walce z COVID-19. Osadzeni w tym miejscu w ramach autorskiego programu readaptacyjnego zaczęli produkcję środków ochrony osobistej. W ten sposób w Kłodzku powstają maseczki ochronne.

Koronawirus. Więźniowie szyją maseczki. Tak pomagają w walce z COVID-19Koronawirus. Więźniowie szyją maseczki. Tak pomagają w walce z COVID-19Źródło: Materiały prasowe
d346h25
d346h25

Jak tłumaczy Zakład Karny w Kłodzku, inicjatywa ma charakter ogólnopolski i przebiega pod hasłem "Resort Sprawiedliwości Pomaga". Jest ona realizowana w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Służby Więziennej - nie tylko w Kłodzku, ale też w innych miejscach Polski.

Koronawirus. Więźniowie szyją maseczki. Tak pomagają w walce z COVID-19

To już druga edycja autorskiego programu readaptacyjnego angażującego osadzonych w Kłodzku w produkcję środków ochrony osobistej w dobie walki z koronawirusem. Jako że COVID-19 nie odpuszcza, a jedną z ciągle obowiązujących restrykcji jest zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej, to szycie maseczek jest w tym trudnym czasie niezwykle ważne.

Maski w Zakładzie Karnym w Kłodzku powstają pod bacznym okiem kadry penitencjarnej oraz terapeutycznej. Na udział w programie zdecydowało się kilku osadzonych.

Szczepionka na COVID-19. Morawiecki zaszczepi się publicznie? Arłukowicz krytykuje

"Na potrzeby realizacji tego przedsięwzięcia zakupiono niezbędne materiały, produkcja odbywa się w ramach terapii zajęciowej. Właściwym, a zarazem praktycznym celem realizowania tego projektu jest wytwarzanie środków ochrony osobistej (maseczek) by wspomóc głównie lokalną społeczność w walce z wirusem SARS- CoV-2, jego skutkami" - tłumaczy Zakład Karny w Kłodzku.

d346h25

Zaangażowanie w pomoc w walce z COVID-19 ma w przypadku więźniów wspierać proces resocjalizacji. Pojawia się też szansa na osiągnięcie zintensyfikowanych korzyści dla osadzonych, a także dla społeczeństwa, którego częścią mogą się poczuć.

Uszyte przez osadzonych maseczki będą na potrzeby jednostki, ale też sukcesywnie przekazywane będą instytucjom pomocowym oraz wszystkim innym organizacjom, które o taką pomoc się zwrócą.

"Warto przypomnieć, że w okresie od kwietnia br. funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kłodzku kilkukrotnie przekazywali środki ochrony osobistej instytucjom o charakterze pomocowym" - przypomina Zakład Karny w Kłodzku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d346h25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d346h25
Więcej tematów