Trwa ładowanie...

Wrocław tematem przewodnim dwóch aplikacji na smartfony. Autorami studenci Politechniki

Studenci Politechniki Wrocławskiej przygotowali dwie aplikacje na urządzenia mobilne specjalnie w związku z Europejską Stolicą Kultury, którą Wrocław będzie w 2016 r. Pierwsza z nich stanowi kulturalne kompendium miasta, druga jest zaś grą edukacyjną.

Share
Wrocław tematem przewodnim dwóch aplikacji na smartfony. Autorami studenci PolitechnikiŹródło: WP.PL, fot: Michał Dzierżak
d1a5rpb

Rok 2016 będzie dla Wrocławia rokiem niezwykle ważnym – wtedy bowiem stolica Dolnego Śląska stanie się Europejską Stolicą Kultury. Wielu artystów, aktywistów czy naukowców stara się dołożyć do organizacji tej wielkiej imprezy przysłowiową „cegiełkę”. Podobnie zdecydowali również studenci Politechniki Wrocławskiej, którzy specjalnie w związku z ESK przygotowali dwie aplikacje na urządzenia mobilne.

- Aplikacja „Wrocław 2016” to mobilny przewodnik po Wrocławiu, a jego użytkownik otrzymuje porcję nieustannie aktualizowanych informacji o bieżących wydarzeniach kulturalnych w mieście, bazę tras do zwiedzania, a także dużą ilość zdjęć najważniejszych obiektów miejskich – mówi Andrzej Charytoniuk z Politechniki Wrocławskiej. Autorami aplikacji jest czterech studentów Wydziału Informatyki i Zarządzania PWr. pracujących pod opieką doc. dr. inż. Krzysztofa Waśki.

Kolejną aplikacją jest gra „Misja Wrocław”, w której poznamy najbardziej charakterystyczne miejsca w mieście i będziemy mogli rozwiązać związane z nimi zagadki oraz zadania, polegające m.in. na odtworzeniu dźwięku katedralnych dzwonów czy skomponowaniu bukietu u kwiaciarek na pl. Solnym. Wraz z zaliczaniem kolejnych zadań odkrywać będziemy mapę miasta. Grę stworzyło 18 studentów związanych z kołem naukowym TK Games. Pracami kierował Piotr Sobolewski z Wydziału Elektroniki Politechniki.

Aplikacje „Misja Wrocław” i „Wrocław 2016” są dostępne bezpłatnie.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1a5rpb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a5rpb
Więcej tematów