Trwa ładowanie...

Wrocław: policja rozpracowała szajkę złodziei luksusowych samochodów

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, zajmujących się kradzieżą luksusowych aut w Polsce i w Niemczech. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Share
Wrocław: policja rozpracowała szajkę złodziei luksusowych samochodów
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
d4d9d58

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami luksusowych samochodów. Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o ten przestępczy proceder - to mieszkańcy powiatów oleśnickiego i wrocławskiego, w wieku od 25 do 38 lat.

- Zatrzymania to efekt kilkumiesięcznych działań prowadzonych przez wrocławską policję. W lutym 2015 r. funkcjonariusze zlikwidowali dziuplę na terenie Wrocławia, gdzie trafiały skradzione auta i były demontowane. Potem części wystawiane były na sprzedaż na portalach internetowych oraz giełdach samochodowych na terenie całej Polski – mówi st. asp. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

d4d9d58

Podczas lutowej akcji policja zatrzymała mężczyznę zajmującego się demontażem aut oraz zabezpieczyła 5 samochodów i części z ponad 20 innych. Łączną wartość aut oraz części wyceniono na 2,5 mln złotych. Teraz policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za dokonywane kradzieży.

- Jak udało nam się ustalić, przestępcy kradli luksusowe samochody na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego oraz na terenie Niemiec. W kręgu zainteresowania złodziei był auta marki audi, BMW oraz mercedes – dodaje Petrykowski.

Materiał dowodowy, jaki udało się dotychczas zebrać policjantom, pozwolił na przedstawienie podejrzanym 30 zarzutów, głównie za włamania do aut oraz ich kradzieże. Trzech zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych. W świetle prawa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu bada szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymani byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4d9d58

Podziel się opinią

Share
d4d9d58
d4d9d58
Więcej tematów