Trwa ładowanie...

Wrocław: podatki można opłacić przez internet. Powstał specjalny system

PLIP - to uruchomiony we Wrocławiu system, który pozwala na zapłacenie części podatków przez internet. Mieszkańcy mogą dzięki niemu dowiedzieć się też o zobowiązaniach finansowych wobec miasta.

Wrocław: podatki można opłacić przez internet. Powstał specjalny systemŹródło: Fotolia, fot: psphotography
d3fc20k
d3fc20k

Wrocław, idąc śladem takich udogodnień, jak np. możliwość złożenia przez internet zeznania podatkowego, również stara się wyjść naprzeciw podatnikom. Od końca lipca wrocławianie mogą korzystać z portalu informacyjno-płatniczego PLIP. Dzięki niemu będzie można sprawdzić swoje bieżące zobowiązania podatkowe wobec miasta i uiścić je zarazem.

- Jako pierwsi chcemy pokonać przeszkodę, która dotychczas uniemożliwiała połączenie obliczenia wysokości podatku oraz jego jednoczesnej zapłaty. Powodem był najczęściej brak dostępu do danych urzędu. Dzięki PLIP będzie to możliwe. Zapłaty należnych podatków będzie można dokonać drogą internetową za pośrednictwem przelewu bankowego lub za pomocą posiadanych przez klienta kart płatniczych - mówi Marcin Urban, skarbnik miejski Wrocławia.

W systemie PLIP będzie można zapłacić podatki lokalne - od nieruchomości od osób fizycznych, rolny od osób fizycznych, leśny od osób fizycznych, od środków transportu od osób fizycznych oraz łączne zobowiązanie finansowe. W przyszłości lista opłat, które będzie można uiścić dzięki PLIP ma się rozszerzyć.

W jaki sposób można skorzystać z systemu? Na samym początku należy założyć konto na platformie ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej), a następnie wysłać wniosek o utworzenie profilu zaufanego. W ciągu 14 dni od wysłania wniosku dane należy potwierdzić w urzędzie skarbowym, oddziale ZUS, urzędzie wojewódzkim, lub jeśli jesteśmy poza granicami kraju - w polskim konsulacie. Po założeniu profilu zaufanego należy zarejestrować się w systemie PLIP

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3fc20k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fc20k
Więcej tematów