Trwa ładowanie...

Wrocław. Ordo Iuris interweniuje w sprawie krzyży w szkole

Do Instytutu Ordo Iuris wpłynęło zgłoszenie od pracownika szkoły we Wrocławiu. Jak przekazał, dyrekcja zamierza rozpatrywać wniosek rodzica jednego z uczniów o usunięcie krzyży z pomieszczeń szkolnych. Ma to nastąpić w drodze głosowania.

Interwencja w sprawie krzyży w szkole Interwencja w sprawie krzyży w szkole Źródło: PAP
d30efzs
d30efzs

Jak podaje portal pch24.pl, prawnicy Ordo Iuris z uwagi na charakter sprawy postanowili przesłać do szkoły opinię w sprawie prawnych regulacji ekspozycji krzyży w szkole.

Domagają się również udostępnienia informacji publicznej dotyczącej potwierdzenia faktu złożenia tego wniosku. Chcą także wykazania podstawy prawnej oraz trybu jego rozpatrywania przez dyrekcję i przejrzystości w procedurze głosowania przez pracowników szkoły nad wnioskiem.

Jak podaje portal, było też drugie zgłoszenie pochodzące od jednego z rodziców, który interweniował w obronie krzyży w szkole. Dostarczyło ono dodatkowych informacji o sytuacji w szkole i działaniach dyrekcji i rady rodziców.

Podwyżki cen prądu? Wiceminister oskarża Unię

W przesłanej odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej dyrekcja wskazała, że krzyże nie zostały usunięte z pomieszczeń szkolnych.

d30efzs

- Ekspozycja krzyży w przestrzeni szkolnej jest zgodna z prawem, zaś brak ekspozycji może stanowić naruszenie praw chrześcijan, a ponadto, w przypadku wykazania osobistych motywacji światopoglądowych dyrekcji, będzie stanowić złamanie art. 7 i art. 25 ust. 2 Konstytucji RP. Co za tym idzie, może to narażać dyrekcję na odpowiedzialność prawną wynikającą z przekroczenia uprawnień - czytamy w portalu.

Źródło: pch24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30efzs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30efzs
Więcej tematów