Trwa ładowanie...
dax8m1s

Wrocław: mieszkańcy zbierają pomysły na komunikacyjne udogodnienia

Mieszkańcy Wrocławia tworzą katalog rozwiązań komunikacyjnych w swoim mieście. Zbiór pomysłów mają przedstawić prezydentowi Wrocławia i Zarządowi Dróg i Utrzymania Miasta. Na razie jest ich ponad 40.
Share
Wrocław: mieszkańcy zbierają pomysły na komunikacyjne udogodnienia
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
dax8m1s

Na forum skycrapercity.com został niedawno założony wątek, który ma na celu zebranie pomysłów na skuteczne rozwiązania komunikacyjne we Wrocławiu. Na chwilę obecną członkowie forum przedstawili 43 takie pomysły, dotyczące różnorakich kwestii. Pełna lista projektów obywatelskich zostanie przekazana prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi oraz Zarządowi Dróg i Utrzymania Miasta.

Znaczną część propozycji stanowią plany stworzenia buspasów, czasami z możliwością poruszania się po nich taksówek lub samochodów osobowych z czworgiem lub więcej pasażerów. Według wrocławian, buspasy należałoby stworzyć m.in. na al. Hallera, ul. Robotniczej, Borowskiej, Bardzkiej, Kochanowskiego czy Legnickiej. Oczywiście, nie chodzi tutaj o całą długość wspomnianych ulic, ale o wybrane ich fragmenty, które - zdaniem forumowiczów - najbardziej wymagają wprowadzenia takiego rozwiązania.

Dodatkowo pojawiły się także pomysły likwidacji dwóch przystanków tramwajowych - "Glinianki" oraz "Dyrekcyjna". Pierwsze rozwiązanie spotkało się z krytyką z uwagi na to, że jest ten przystanek usytuowany w pobliżu zakładów pracy i stanowi dla osób tam dojeżdżających spore udogodnienie. Mniej wątpliwości pojawiło się wobec likwidacji jednokierunkowego przystanku "Dyrekcyjna" dla tramwajów jadących następnie ulicami Ślężną lub Glinianą.

dax8m1s

Mieszkańcy miasta chcą również utworzenia przejść dla pieszych w pobliżu kilkunastu przystanków tramwajowych, a także przejść przez al. Jana III Sobieskiego, które połączyłyby Zakrzów z ul. Bierutowską. Wśród proponowanych rozwiązań znalazły się także m.in. budowa drogi rowerowej łączącej Bielany Wrocławskie z Wrocławiem czy stworzenie ekspresowej linii autobusowej między centrum Wrocławia a lotniskiem na Strachowicach.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dax8m1s

Podziel się opinią

Share
dax8m1s
dax8m1s
Więcej tematów