ycipk-qkg3rb

Wrocław. Drugi dzień remontu na A4. Korek ma nawet kilkanaście km

We wtorek ruszył remont autostrady A4 pod Wrocławiem. Już pierwszego dnia kierowcy musieli stać nawet w ośmiokilometrowym zatorze. W środę robotnicy rozpoczęli prace z drugiej strony, co spowodowało jeszcze większe korki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez remont autostrady A4 kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami
Przez remont autostrady A4 kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
ycipk-qkg3rb

Utrudnienia powiększają się z godziny na godzinę. Około godz. 8.30. korek widniał od strony Opola, na wysokości zjazdu na Wrocław oraz Strzelin. Ok. godz. 11.30 zator miał mniej więcej 2,5 km - podaje portal gazetawroclawska.pl. 60 minut później korek ma ponad 4 km i kończy się na wysokości Ślęzy przed zjazdem na Bielany Wrocławskie.

maps.google.pl
Podziel się

Z drugiej strony sytuacja jest jeszcze gorsza. Z rana korek zaczynał się już od zjazdu na Wrocław Południe i miał około 4 km. Z czasem zator rósł coraz bardziej. O 11.30 miał 8 km, a godzinę później liczy prawie 14 km. Obecnie, od strony Legnicy, zaczyna się w połowie drogi między Kątami Wrocławskimi a węzłem Pietrzykowice i nadal się powiększa. Sytuacja zaczyna się normować za Punktem Poboru Opłat Karwiany.

ycipk-qkg3rb

Remont autostrady A4 pod Wrocławiem zaczął się we wtorek. Pierwsze utrudnienia zaczęły się właśnie tego dnia. Kierowcy również musieli stać w korku sięgającym około 8 km. Prace drogowe mogą potrwać nawet dwa miesiące. Modernizacja odbywa się etapami. Trzy bramki poboru opłat w kierunku Katowic zostały zamknięte.

Zobacz także: Atak radnego na policjanta. Zbigniew Ziobro chce wyższej kary

ycipk-qkg3rb

Źródło: gazetawroclawska.pl/maps.google.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-qkg3rb
ycipk-qkg3rb