Trwa ładowanie...
dssz7t4

Wrak niemieckiego samolotu na Pomorzu. Tajemnicza katastrofa

Na obrzeżach Gdańska odnaleziono wrak niemieckiego samolotu Heinkel He 111, który był wykorzystywany przez Luftwaffe. Historycy uważają, że samolot rozbił się z powodu katastrofy i chcą zbadać dokładne jej okoliczności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Heinkel 111
Heinkel 111 (East News)
dssz7t4

Samolot rozbił się w rejonie Kokoszek w latach 40. Do takich informacji dotarła fundacja "Latebra". To oni postanowili odszukać wrak maszyny. Części samolotu wyłowiono ze stawu w tej miejscowości. Wśród nich odnaleziono także silnik. W weekend udało się zidentyfikować pochodzenie samolotu. Na jednej z cześć przyczepiony był charakterystyczny znak odbioru nimieckiej Luftwaffe.

Jak poinformowała Grupa Eksploracyjna Miesięcznika "Odkrywca", większość części pochodzi z zakładów Junkersa. W środę jeden z historyków zidentyfikował dokładny typ samolotu. Główna goleń podwozia jednoznacznie wskazywała na model Heinkla He 111. Dzięki temu odkryciu, badacze mogą teraz zająć się ustaleniem specyfikacji oraz uzbrojenia maszyny.

dssz7t4

Historycy informują, że w tym okresie nie były podejmowane działania wojenne w miejscowości Kokoszki. Możliwe jest więc, że samolot uczestniczył w działaniach treningowych.

Prace trwają nadal. Badacze chcą ustalić przyczynę katastrofy samolotu oraz skład jego załogi.

Źródło: RMF FM; Facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dssz7t4

Podziel się opinią

Share

dssz7t4

dssz7t4
Więcej tematów