ycipk-27z2vm

Wrak niemieckiego samolotu na Pomorzu. Tajemnicza katastrofa

Na obrzeżach Gdańska odnaleziono wrak niemieckiego samolotu Heinkel He 111, który był wykorzystywany przez Luftwaffe. Historycy uważają, że samolot rozbił się z powodu katastrofy i chcą zbadać dokładne jej okoliczności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Heinkel 111
Heinkel 111 (East News)
ycipk-27z2vm

Samolot rozbił się w rejonie Kokoszek w latach 40. Do takich informacji dotarła fundacja "Latebra". To oni postanowili odszukać wrak maszyny. Części samolotu wyłowiono ze stawu w tej miejscowości. Wśród nich odnaleziono także silnik. W weekend udało się zidentyfikować pochodzenie samolotu. Na jednej z cześć przyczepiony był charakterystyczny znak odbioru nimieckiej Luftwaffe.

Jak poinformowała Grupa Eksploracyjna Miesięcznika "Odkrywca", większość części pochodzi z zakładów Junkersa. W środę jeden z historyków zidentyfikował dokładny typ samolotu. Główna goleń podwozia jednoznacznie wskazywała na model Heinkla He 111. Dzięki temu odkryciu, badacze mogą teraz zająć się ustaleniem specyfikacji oraz uzbrojenia maszyny.

ycipk-27z2vm

Historycy informują, że w tym okresie nie były podejmowane działania wojenne w miejscowości Kokoszki. Możliwe jest więc, że samolot uczestniczył w działaniach treningowych.

Prace trwają nadal. Badacze chcą ustalić przyczynę katastrofy samolotu oraz skład jego załogi.

Źródło: RMF FM; Facebook

ycipk-27z2vm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-27z2vm

ycipk-27z2vm
ycipk-27z2vm