Trwa ładowanie...
d2sok2b

Wraca spadek temperatur. Wraz z nim zimowe opady

W niedzielę w większości kraju pogoda nie przekroczy 10 st. C. IMGW ostrzega przed trwającymi roztopami, a na horyzoncie widać już powrót uciążliwych opadów deszczu ze śniegiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowcy znów będą musieli uważać
Kierowcy znów będą musieli uważać (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d2sok2b

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia dla części mieszkańców województw dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych" - informuje IMGW mając na myśli roztopy i nagły wzrost poziomu wód.

Najgorzej na północy

Po chwilowej poprawie pogody w ostatnich dniach, synoptycy prognozują niebawem powrót zimowej aury. Już w niedzielę temperatura maksymalna na Suwalszczyźnie wyniesie 6 st. C., a w większości kraju termometry nie wskażą więcej niż 10 kresek. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku - 13 st. C.

d2sok2b

Poniedziałek i wtorek będą jeszcze dość pogodne. Większa część kraju bez opadów oraz ze słabym i umiarkowanym wiatrem. Termometry wskażą w tych dniach od 7 do 14 st. C.

Opady deszczu i deszczu ze śniegiem wrócą w środę. Popada głównie na północy kraju, gdzie spodziewane jest około 5 litrów na metr kwadratowy.

W czwartek może to już być nawet 20 litrów na metr kwadratowy. "Opady szczególnie dadzą się we znaki na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej. W północno-wschodnich stronach kraju pojawią się opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku" - informuje TVN Meteo.

Zobacz także: Pogoda na sobotę 16 lutego

Źródło: TVN Meteo, weather.com, IMGW

d2sok2b

Podziel się opinią

Share

d2sok2b

d2sok2b
Więcej tematów