Trwa ładowanie...
d129xp6

Wprowadzali na rynek zakazany lek zawierający amfetaminę. Trzy osoby trafiły już w ręce policji

Policjanci rozpracowali grupę, która wprowadzała na polski rynek nielegalny lek zawierający amfetaminę. Preparat od marca 2015 r. mógł trafić nawet do 5 tysięcy osób w całej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wprowadzali na rynek zakazany lek zawierający amfetaminę. Trzy osoby trafiły już w ręce policji
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d129xp6

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu we współpracy z Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu zatrzymali trzy osoby, które są podejrzane o wprowadzanie na rynek nielegalnego środka medycznego, w którego składzie znajduje się amfetamina. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 34 i 54 lat oraz 34-letnia kobieta.

- Od marca 2015 r. do chwili obecnej, działając w zorganizowanej grupie przestępczej podejrzani za pośrednictwem różnych internetowych serwisów ogłoszeniowych wprowadzali do obrotu lek, którego użytkowanie na terenie Polski jest zabronione z uwagi na skład. Preparat trafił do co najmniej 5000 odbiorców na terenie kraju – mówi asp. Wojciech Jabłoński z KWP we Wrocławiu.

Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli ok. 7000 tabletek, sfałszowane recepty lekarskie, telefony komórkowe, kilkadziesiąt kart płatniczych do kont, na które wpływać miały zyski z nielegalnego procederu, komputery oraz pieniądze w kwocie 40 tys. złotych. Dodatkowo, funkcjonariusze ujawnili samochód BMW z przerobionym numerem nadwozia.

d129xp6

- Szacujemy, że w wyniku swojej działalności zatrzymani osiągnęli zysk nie mniejszy niż 500 tys. złotych. Szczegóły sprawy wyjaśniają policjanci z Wałbrzycha, którzy starają się ustalić, w jaki sposób grupa weszła w posiadanie leku, a także dotrzeć do osób, które środek ten zakupiły. O tym, co dalej stanie się z zatrzymanymi zadecyduje sąd – dodaje Jabłoński.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d129xp6

Podziel się opinią

Share
d129xp6
d129xp6
Więcej tematów