Trwa ładowanie...
d4izbt1

wPolityce.pl: Trzaskowski nie radził sobie z cyberbezpieczeństwem

Rafał Trzaskowski nie był dobrym ministrem administracji i cyfryzacji - twierdzi portal wPolityce.pl. I na dowód przypomina raport Najwyższej Izby Kontroli sprzed kilku lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski był ministrem cyfryzacji przez 10 miesięcy
Rafał Trzaskowski był ministrem cyfryzacji przez 10 miesięcy (PAP, Fot: Rafał Guz)
d4izbt1

Kontrola NIK była przeprowadzana w ministerstwie administracji i cyfryzacji od czerwca do grudnia 2014, a Rafał Trzaskowski był szefem tego resortu od grudnia 2013 roku do września 2014 roku. Zdaniem portalu wPolityce.pl polityk PO nie radził sobie z realizacją zadań związanych z ochroną cyberprzestrzeni. Portal zarzuca mu, że wbrew zaleceniom nie doprowadził do powołania międzyresortowego zespołu, który miał wspierać ministra administracji i cyfryzacji w koordynacji działań związanych z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni. Portal cytuje fragmenty raportu:

"W ocenie NIK podmioty administracji państwowej nie prowadziły rzetelnej i efektywnej współpracy w zakresie realizacji zadań związanych z ochroną cyberprzestrzeni RP (...) Kontrola wykazała w szczególności (...), że w wyniku nieoficjalnych uzgodnień między ówczesnym ministrem administracji i cyfryzacji - Rafałem Trzaskowskim, a kierownictwem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zrezygnowano z powołania odrębnego organu pomocniczego Rady Ministrów, zajmującego się tematyką ochrony cyberprzestrzeni".

Kontrolerzy NIK stwierdzili dalej, że ówczesny minister administracji i cyfryzacji "nie realizował należących do niego zadań w zakresie inicjowania i koordynowania działań innych podmiotów w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego państwa". Negatywnie także ocenili dotychczasową realizację zadań szefa resortu w zakresie "budowy systemu ochrony cyberprzestrzeni RP, szacowania ryzyk związanych ze zdarzeniami występującymi w cybeprzestrzeni oraz realizacji zadań związanych z jej ochroną".

d4izbt1

Źródło: wPolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4izbt1

Podziel się opinią

Share
d4izbt1
d4izbt1
Więcej tematów