Trwa ładowanie...
d3dh1vz

WP: Zagraniczne media piszą o 2-letnim Adasiu. "To cud, że przeżył"

"To prawie niemożliwe. Mały Adam z Polski przeżył mimo spędzenia nocy na mrozie", "Temperatura ciała dziecka spadła do około 12 st. Celsjusza, ale są szanse, że wszystko skończy się dobrze" - tak światowe media opisują historię 2-latka z Małopolski, który wyszedł w nocy z domu w samej piżamie i spędził kilka godzin na mrozie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP: Zagraniczne media piszą o 2-letnim Adasiu. "To cud, że przeżył"
(Fotolia)
d3dh1vz

Brytyjska stacja BBC News opisując historię Adasia podkreśla, że do tej pory najbardziej wychłodzona osoba, która przeżyła miała 13,7 st. Celsjusza. Tak było w przypadku kobiety ze Skandynawii. - Z kolei ciało Adasia, kiedy trafił z rodzinnych Racławic do szpitala w Krakowie, miało tylko 12,7 st. Celsjusza. Takiego przypadku medycyna nie znała - wyjaśniają brytyjscy dziennikarze i zauważają, że stan chłopca się poprawia.

Z kolei huffingtonpost.com zauważa, że w nocy, kiedy dziecko wyszło z domu, temperatura spadła do -7 st. Celsjusza. Amerykanie zastanawiają się, jak to możliwe, że dziecko przeżyło tyle godzin na mrozie. - To wręcz cud, bo serca chłopca biło zaledwie raz na kilkadziesiąt sekund. Lekarzom udało się już przywrócić właściwą temperaturę ciała. Są szanse, że wszystko skończy się dobrze - dodają komentatorzy portalu.

Branżowy serwis medicalxpress.com skupia się natomiast na metodach zastosowanych przez polskich lekarzy ze Szpitala Jana Pawła II w Krakowie przy udzielaniu pomocy Adasiowi. Portal opisuje wykorzystane w tym przypadku krążenie pozaustrojowe ECC. - Wszystko dzięki aparatowi, który krew z organizmu wzbogaca w tlen i podgrzewa. To pozwala na stopniowe ogrzewanie ciała i pobudzanie do pracy wszystkich narządów - tłumaczy portal.

d3dh1vz

Zobacz również: 2-letni Adaś wybudził się ze śpiączki

d3dh1vz

Podziel się opinią

Share
d3dh1vz
d3dh1vz
Więcej tematów