Trwa ładowanie...
dxucg48

WOŚP zakupiła sprzęt dla seniorów za ponad 13 mln zł

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła w ramach prowadzonego przez siebie konkursu ofert 1696 urządzeń dla 121 placówek w Polsce, za łączną kwotę ponad 13 mln zł - poinformowała WOŚP.
Share
dxucg48

Konkurs odbywał się w dniach od 4 do 6 maja w Warszawie; dedykowany był zakupom sprzętu medycznego głównie dla zakładów opiekuńczo-leczniczych, a także oddziałów geriatrycznych. Negocjacje po raz pierwszy trwały aż trzy dni, ze względu na ilość sprzętu, który został nabyty.

Na liście zakupów znalazły się m.in. łóżka sterowane elektronicznie o szerokości 100 cm (294 szt.) oraz 90 cm (675 szt.); materace przeciwodleżynowe także w dwóch szerokościach (odpowiednio 56 szt. i 158 szt.) oraz wózki inwalidzkie XXL z odchylanym oparciem (72 szt.). Zakupiono także m.in. podnośniki dla leżących pacjentów (54 szt.), fotele kąpielowe (72 szt.), pionizatory do nauki chodzenia (16 szt.), pompy infuzyjne (97 szt.), zestawy do rejestracji EKG metodą Holtera (10 szt.) i aparaty do mierzenia ciśnienia (134 szt.).

- Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze zakupowe przedsięwzięcie! To po raz kolejny przepiękny sukces i fantastyczna realizacja pomocy dla godnej opieki medycznej seniorów. Kolejny rok z rzędu odmieniamy polską opiekę medyczną osób w podeszłym wieku, tylko szkoda, że w globalnej skali praktycznie jesteśmy w tym osamotnieni. Robimy jednak swoje i już dziś możemy zadeklarować, że to nie ostatni raz graliśmy w Finale dla seniorów - podsumował konkurs ofert Jerzy Owsiak, cytowany w informacji WOŚP.

dxucg48

Wskazano w niej, że sposób zakupu sprzętu stosowany przez Fundację WOŚP wykazał po raz kolejny ogromną skuteczność. - Brak ograniczeń wynikających z procesu zamówień publicznych oraz 23 lata doświadczeń w prowadzeniu negocjacji przynoszą efekt w postaci bardzo dobrych warunków uzyskanych od oferentów - podkreślono w informacji WOŚP. Wskazano, że w ramach negocjacji udało się uzyskać nie tylko znacznie niższą od rynkowej cenę, ale także bogate pakiety wyposażenia, zapasy materiałów zużywalnych i zdecydowanie przedłużoną gwarancja.

Pieniądze na zakup sprzętu pochodzą ze środków zebranych w ramach 23. finału WOŚP, który odbył się 11 stycznia. 120 tys. wolontariuszy skupionych w prawie 1800 sztabach zbierało pieniądze "dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej dla seniorów". W tym roku WOŚP po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom.

dxucg48

Podziel się opinią

Share
dxucg48
dxucg48
Więcej tematów