Trwa ładowanie...

WOŚP Wrocław 2019: Licytacje, koncerty i inne atrakcje podczas 27. Finału WOŚP 2019 we Wrocławiu

Już 13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Koncerty, licytacje i zbiórki będą organizowane w praktycznie każdym mieście w Polsce, w tym również we Wrocławiu. Kto zagra na WOŚP w stolicy Dolnego Śląska?

WOŚP Wrocław 2019: Licytacje, koncerty i inne atrakcje podczas 27. Finału WOŚP 2019 we WrocławiuŹródło: Facebook.com, fot: WOŚP
d2f468s
d2f468s

WOŚP Wrocław 2019: Gdzie zagra Orkiestra?

Wrocławski 27. Finał WOŚP będzie trwać od piątku 11 stycznia do niedzieli 13 stycznia. Organizatorzy zapowiadają, że „będą to dni wypełnione świetnymi koncertami i licznymi imprezami towarzyszącymi”. Wystąpi kilkudziesięciu wykonawców reprezentujących wszystkie pokolenia i niemal wszystkie gatunki muzyczne.

Podczas 27. Finału WOŚP we Wrocławiu będą trzy sceny:

  • w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej (12 grudnia)
  • w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego (11-13 grudnia)
  • na Pl. Nowy Targ (13 grudnia)

WOŚP Wrocław 2019: Koncerty w Starym Klasztorze i Starej Piwnicy

11 grudnia w Starym Klasztorze odbędzie się Bałkański Sylwester dla WOŚP (Doček Nove Godine). Wystąpią bałkańska orkiestra dęta Tsigunz Fanfara Avantura, bułgarski zespół Balkan Folk Acustic oraz DJ Vera Pavlović i DJ Szoszana. Początek o godzinie 20:00.

Dzień później w tym samym miejscu w ramach koncertu Pozytywne Wibracje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra legendarny zespół reggae Bakshish, na scenie pojawią się również The Messengers, Ras Tab i Draggy. Impreza rozpocznie się o 19:30.

d2f468s

Z kolei w sobotę 12 grudnia w Starej Piwnicy zagra szantowy kwartet wokalno-instrumentalny Shantymen. Koncert zacznie się o 19:30.

13 grudnia od godziny 15:00 w Starym Klasztorze będą miały miejsce koncerty finałowe WOŚP - zagra kapela Acid Drinkers w towarzystwie takich artystów, jak Alpha Dog, Wowa i Bemy.

WOŚP Wrocław 2019: Koncerty i atrakcje na Pl. Nowy Targ

Najważniejsze wydarzenia będą miały miejsce w niedzielę od godziny 12:00 na Pl. Nowy Targ. Pojawi się grupa rekonstrukcyjna Pancerni Strzegom, Muzeum Motoryzacji Topacz wraz z członkami Towarzystwa Automobilowego Topacz przygotują wystawę zabytkowych samochodów z lat 50. 60. i 70. Jeśli pogoda dopisze, będzie też pokaz sprzętu strażackiego. Odbędzie się Bieg Tyłem „Policz się z cukrzycą” – za datki zebrane przy rejestracji zostaną zakupione pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet z cukrzycą.

Nieco wcześniej, bo o 10:00, balonem stratosferycznym wystartuje w kosmos Krasnal Niepodległy. Na pokładzie będzie miał złote serce z numerem "0" przygotowane przez firmę YES. Gdy wróci na Ziemię, serce trafi na licytację WOŚP.

d2f468s

W ciągu dnia na scenie terenowej Pl. Nowy Targ we Wrocławiu wystąpią Strain, Nadija, Alicja Janosz, Chorzy, Tymon Tymański, Fanfara Transilvania oraz grupa Wroclove Guitar Top, z którą rozpocznie się odliczanie do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019.

O 20:00 odbędzie się kulminacyjny punkt każdego Wielkiego Finału – Światełko do Nieba. W tym roku bez fajerwerków.

WOŚP gra dla dzieci

Hasło tegorocznego Finału brzmi „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla tych szpitali dziecięcych, które specjalizują się w najtrudniejszych diagnozach i udzielaniu pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie. Sprzęt, który daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najcięższych przypadków.

d2f468s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f468s
Więcej tematów