Trwa ładowanie...
d7x65v4
d7x65v4

WOŚP: NBP wymieni bilon krajów euro

Do 13 stycznia br. posiadacze bilonu w walutach wychodzących z obiegu, po wprowadzeniu euro, mogą wrzucać pieniądze do specjalnych skarbon w oddziałach NBP w całej Polsce. Bank przekaże pieniądze Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Do skarbon można też wrzucać banknoty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d7x65v4

W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na ratowanie życia dzieci z wadami wrodzonymi, a w szczególności - leczenie operacyjne noworodków i niemowląt.

Pieniądze w wychodzących z obiegu walutach można również wrzucać do puszek Wielkiej Orkiestry w dniu finałowego koncertu w niedzielę13 stycznia.

Jakub Karnowski z Narodowego Banku Polskiego zapewnił, że pieniądze te zebrane przez Orkiestrę do puszek wolontariuszy i do skarbon stojących w NBP zostaną za darmo wymienione na euro i w tej walucie przekazane Orkiestrze.

d7x65v4

Przekazanie Orkiestrze drobnych pozostałych z wakacyjnych wypraw jest na pewno mniej kłopotliwe, niż ich wymiana na euro. Większość banków bardzo niechętnie po Nowym Roku wymienia monety wychodzące z obiegu. Za wymianę bilonu banki wyznaczyły prowizję od 50 do 100% wartości bilonu.

Jakub Karnowski twierdzi, że przechowywanie ciężkich monet i przekazywanie ich do banków w krajach pochodzenia jest dla polskich banków bardzo kosztowne. Dlatego tak wysokie prowizje pobiera się za ich wymianę po Nowym Roku. Koszty wymiany na euro walut przekazanych Wielkiej Orkiestrze świątecznej Pomocy poniesie NBP. (miz)

d7x65v4

Podziel się opinią

Share

d7x65v4

d7x65v4
Więcej tematów