Trwa ładowanie...
d2vy5gc

WOŚP na Śląsku. Miasta szykują się do imprez

Już w ten weekend odbędzie się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zawsze imprezie towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji, koncertów i zabaw. W tym roku orkiestra zagra "dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WOŚP na Śląsku. Miasta szykują się do imprez
(Facebook / Oficjalny Profil WOŚP)
d2vy5gc

Po raz kolejny śląski finał WOŚP odbędzie się w Chorzowie. Wiadomo, że oprócz koncertów odbędą się także imprezy towarzyszące m.in. pokazy wojska, straży pożarnej i izby celnej.

Chorzów już po raz trzeci jest organizatorem Śląskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalistyczny sprzęt zakupiony przez Fundację Jurka Owsiaka znajduje się w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii oraz Zespole Szpitali Miejskich.

Imprezy 11 stycznia zaplanowano pod szybem Prezydent. Wystąpią tu zespół Oberschelsien, Sebastian Riedel i Cree oraz Another Pink Floyd. Start zaplanowany jest na godz. 15.00.

d2vy5gc

Nie mniej atrakcji szykuje się w Częstochowie. Najwięcej imprez odbędzie się na placu Bagińskiego. Na godz. 12.00 przewidziano start III Biegu Częstochowskiego „Policz się z Cukrzycą”. Na każdego, kto wystartuje w biegu czekają medale. Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział w częstochowskim terenowym finale WOŚP będą mogli zwiedzić urocze zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej podążając za road-bookiem. Trasa będzie turystyczna i żaden samochód z napędem na cztery koła nie powinien mieć problemu z pokonaniem trasy.

W Gliwicach o godz. 14.00 na rynku głównym rozpocznie się finał WOŚP wraz z wjazdem motorów. Wśród atrakcji organizatorzy przewidzieli m.in. pokaz pierwszej pomocy, pokaz sztuk walki klubu „Rywal” czy też występ taneczny klubu „Marionetki”. Koncerty na rynku głównym zagrają takie zespoły jak: „Django’s Trip”, „ABRADAB”, „C-BOOL” oraz „Oddział Zamknięty”. O godz. 20.00 zostanie wystrzelone słynne światełko do nieba.

Po rocznej przerwie, Finał odbędzie się również w Katowicach. 11 stycznia już od godziny 10.00 na uczestników czekają różne atrakcje na deptaku na ulicy Bankowej na Kampusie Uniwersytetu Śląskiego. Punktem kulminacyjnym każdego finału są koncerty. Na scenie od godziny 15.00 wystąpią zespoły Roboty Na Wysokości, DZIADY, St. James Hotel, The Dumplings oraz HABAKUK.

d2vy5gc

Podziel się opinią

Share
d2vy5gc
d2vy5gc
Więcej tematów