Trwa ładowanie...
d427cw4
d427cw4

WOŚP na cenzurowanym w TVP

Trwa XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, po raz pierwszy współgospodarzem Finału WOŚP nie była Telewizja Polska. I chociaż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ewenement na skalę światową, to telewizja publiczna postanowiła temat niemal całkowicie pominąć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d427cw4

- I jeszcze jedna informacja. Trwa XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane fundusze wspomogą zakup sprzętu do szpitalnych oddziałów ogólnopedriatycznych i geriatrycznych. Do tej pory wolontariusze zebrali ponad 22 miliony złotych - powiedział na zakończenie głównego wydania "Wiadomości" prowadzący program Krzysztof Ziemiec. 14 sekund. Dla jednych "aż tyle", dla innych "tylko tyle". Do sprawy odniosła się na Twitterze była dziennikarka TVP, Hanna Lis, która zwróciła uwagę, że wypowiedź Ziemca została pod koniec programu przerwana przez jingiel "Gościa Wiadomości" - K. Ziemiec próbował przekazać krótką informacje o WOŚP na koniec Dziennika Telewizyjnego. Wydawca był czujny - czytamy. Do wpisu Hanna Lis dodała także hashtag "#żenadaroku" Na jej wpis zareagowały "Wiadomości". - Zwykłą żenadą to jest zmyślanie na Twitterze co dzieje się w reżyserce TVP - odpisał twitterowy profil programu.

Szersze informacje o Orkiestrze pojawiły się za to w stacjach konkurencyjnych. W "Faktach" TVN, materiał o XXV Finale WOŚP był nawet na tzw. jedynce, co jest oczywiście zrozumiałe, ponieważ to właśnie ta stacja przejęła od TVP rolę współorganizatora imprezy. Ponad podziałami stanęły także "Wydarzenia" Polsatu, które relacjonowały na żywo z warszawskiego koncertu organizowanego przez WOŚP.

d427cw4

Podejście Telewizji Polskiej do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie spodobało się części internautów. Od rana strona TVP Info zasypywana jest negatywnymi i ironicznymi komentarzami. - Dzień dobry Państwu, chciałem poinformować, że byłem dziś świadkiem czegoś ważnego, tak więc zgodnie z Państwa sugestiami informuję o tym, bo być może - zupełnie przypadkowo - umknęło to Państwa uwadze: otóż we wszystkich miastach, w całej Polsce odbywa się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na pierwszy rzut oka uczestniczą w tym miliony ludzi (mogę przesłać zdjęcia). Czy coś Państwu bliżej wiadomo na ten temat? - napisał ironicznie jeden z internautów.

 (fot. facebook.com/tvp.info)
((fot. facebook.com/tvp.info))

O XXV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie wspomina także internetowa strona TVP Info, co także nie pozostało niezauważone przez internautów. Część osób zauważyło także, że TVP przesunęła emisję filmu dokumentalnego Ewy Święcińskiej "Pucz". Pierwotnie dokument, który przedstawia ostatnie wydarzenia wokół kryzysu parlamentarnego, miał zostać wyemitowany w niedzielę o godzinie 14:55. Ostatecznie władze TVP zdecydowały, że zostanie wyemitowany o godzinie 20:20, czyli wtedy kiedy będzie kulminacyjny moment Finału WOŚP, ze słynnym "światełkiem do nieba". Czy był to przypadek, czy celowe działanie? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam.

Z polityki firmy wyłamała się jednak TVP3, która na swoim profilu na Facebooku zamieściła dość odważny, jak zauważają internauci, wpis: "Ponieważ nie wszystkie ośrodki pamiętały, to my przypominamy! W całej Polsce trwa 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!! W tym roku WOŚP gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom."

 (fot. facebook.com/jestesUsiebie)
((fot. facebook.com/jestesUsiebie))
d427cw4

Podziel się opinią

Share
d427cw4
d427cw4