Trwa ładowanie...

WOŚP 2021. Orkiestra już gra. Finał w dobie pandemii

W niedzielę w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie odbędzie się 29. finał WOŚP. W 2021 roku orkiestra, której dyrygentem jest Jerzy Owsiak zagra pod hasłem "Gramy z głową", a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Share
WOŚP 2021. Orkiestra już gra. Finał w dobie pandemii
WOŚP 2021. Orkiestra już gra. Finał w dobie pandemiiŹródło: PAP, Fot: PAP/Marcin Obara, Marcin Obara
d1o8hgb

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 29 lat. Tegoroczny finał miał pierwotnie odbyć się 10 stycznia, jednak z uwagi na obowiązujące obostrzenia fundacja podjęła decyzję o przesunięciu go na ostatnią niedzielę stycznia.

WOŚP 2021. "Gramy z głową"

W tym roku finał WOŚP odbywa się pod hasłem "Gramy z głową". Zebrane w czasie dorocznej kwesty pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy w całej Polsce. W poprzednich 28 edycjach zbiórki fundacja WOŚP zebrała już ponad miliard złotych, które zostały wykorzystane na zakup aparatury medycznej dla wielu różnych dziedzin medycyny.

d1o8hgb

WOŚP gra już na całym świecie o czym podczas konferencji prasowej mówił Jurek Owsiak. - Kiedyś graliśmy tylko w Polsce. Pierwszym zagranicznym sztabem, 29 lat temu, był Nowy Jork, było New Jersey, później było Chicago i w ten sposób graliśmy gdzieś daleko od Polski - mówił prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Owsiak poinformował również, że WOŚP i zorganizowało aż 1362 sztaby, w których pieniądze zbierać będzie 75 204 wolontariuszy.

Były rzecznik WOŚP odsłania karty. Mówi o kulisach pracy w fundacji

WOŚP 2021. Finał można wesprzeć nie wychodząc z domu

Każdy, kto zechce wesprzeć tegoroczny finał WOŚP będzie miał do dyspozycji wiele możliwości. Owsiak podkreślał, że jest świadom, że wielu Polaków z uwagi na pandemię koronawirusa może chcieć pozostać w domu, ale również oni będą mieli szansę dokonać wpłat na konto fundacji np. przelewem internetowym lub biorąc udział w jednej z setek licytacji.

d1o8hgb

Jurek Owsiak informował, że wolontariusze zostaną wyposażeni w w maseczki, płyny dezynfekujące, rękawiczki. Zostaną im również udostępnione szybkie testy na COVID-19, a ci wolontariusze, którzy otrzymają w nich wynik negatywny, będą oznaczeni białymi opaskami. - Standardy są wysokie i są przestrzegane. Sanepid i ludzie związani z walką z COVID-em radzą nam, aby wolontariusz nie przyklejał serduszka na ubranie. Niech poda serduszko i zachowa dystans - wyjaśniał Owsiak.

WOŚP 2021. Finał rozpoczął się już w sobotę

Choć wolontariusze WOŚP wyjdą na ulice polskich miast, miasteczek i wsi dopiero w niedzielę o godzinie 8.00, to finał rozpoczął się już w sobotę. W warszawskiej kwaterze głównej WOŚP powstałej pod Pałacem Kultury i Nauki już w sobotni wieczór odbyły się pierwsze koncerty tegorocznej edycji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Konto WOŚP również nie czekało na start niedzielnego finału. W sobotę tuż przed godziną 00.00 kwota na nim sięgnęła już 40 152 486 złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o8hgb

Podziel się opinią

Share
d1o8hgb
d1o8hgb
Więcej tematów