Trwa ładowanie...

WOŚP 2021. Jurek Owsiak o kwocie po 29. finale. Padła deklaracja ws. szczepionek

WOŚP 2021. Ile w tym roku zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? Dzień po 29. finale Jurek Owsiak zwołał konferencję prasową, by ogłosić sumę deklarowaną. Odniósł się również do kwestii szczepionek i respiratorów.

Share
WOŚP 2021. Jurek Owsiak podał kwotę
WOŚP 2021. Jurek Owsiak podał kwotęŹródło: PAP
d2ejb6v

Zbierane w tym roku przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy środki mają być przekazane na oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia to "Finał z głową".

W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy zrezygnowali z masowych wydarzeń i koncertów dla publiczności, a większość wydarzeń przenieśli do internetu.

d2ejb6v

WOŚP 2021. Kwota deklarowana po 29. finale

- Suma deklarowana to 127 495 626 zł, w tej chwili na koncie mamy ponad 24 miliony złotych i cały czas liczymy - powiedział Jurek Owsiak na poniedziałkowej konferencji prasowej. To o 12 mln więcej niż rok temu.

TVP o WOŚP 2021. Cezary Tomczyk: to niebywały skandal

Szef WOŚP podkreślił, że już teraz za tę deklarowaną kwotę fundacja może zrealizować zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych dla otolaryngologii. - Byliśmy bardzo dobrze przygotowani logistycznie. Żartowaliśmy, że gdybyśmy zabrali się za szczepienia, to bylibyśmy teraz tuż za Izraelem - dodał Owsiak.

- Jeśli pojawiłaby się możliwość komercyjnego pozyskania szczepionek na COVID-19 to moglibyśmy rozważyć np. zaszczepienie wszystkich nauczycieli. Jest to populacja ok. 140 tys. ludzi, oni muszą iść do pracy. Moglibyśmy to zrealizować - powiedział szef WOŚP, dopytywany przez dziennikarzy o szczepionki zakupione komercyjnie.

d2ejb6v

WOŚP 2021. Jurek Owsiak wbił szpilę ws. respiratorów

- W Polsce targanej różnymi sprzecznościami, awanturami, kłótniami, pokazaliśmy coś, z czego powinniśmy słynąć: z solidarności - oświadczył szef WOŚP. - W czasie pandemii, która dotyka cały świat, okazało się, że jesteśmy taką latarnią z pozytywnym światłem. Pokazaliśmy hejterom, że wszelkie teorie spiskowe dotyczące mnie, mojej rodziny nie mają sensu - dodał.

- Nie będziemy dopowiadać szaleńcom, którzy wszędzie i zawsze szukają focha (...) Spróbujcie rozwiązać sprawę 200 mln złotych na respiratory, których nie ma - podkreślił Owsiak. - My jednego dnia zebraliśmy 127 mln złotych dzięki milionom ludzi - dopowiedział.

WOŚP 2021. Jurek Owsiak o Strajku Kobiet i aborcji

Podczas konferencji prasowej pojawiła się również kwestia Strajku Kobiet, który zawiesił protest na czas 29. finału WOŚP. - Nie jesteśmy za tym, żeby aborcja była na pstryknięcie, to jest absolutne nadużycie - powiedział Jurek Owsiak.

Zaznaczył, że jego zdaniem kompromis aborcyjny funkcjonował. - Ale nie zgadzamy się z tą najnowszą ustawą, która jest restrykcyjna i powstała bez żadnego dialogu - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ejb6v

Podziel się opinią

Share
d2ejb6v
d2ejb6v
Więcej tematów