Trwa ładowanie...
dys2591

Wołomiński radny PiS próbował miał przekupić radną wspierającą burmistrz

Polityk Prawa i Sprawiedliwości miał zaproponować radnej przejście do ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Obiecał jej także prestiżowe stanowisko w radzie miasta. W nagraniach ujawnionych przez Radio ZET pada też propozycja pracy dla córki radnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan
Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan (Facebook.com, Fot: facebook.com/BurmistrzElzbietaRadwan)
dys2591

Radnej wspierającej ugrupowanie Elżbiety Radwan (obecnej burmistrz Wołomina) grozi wygaśnięcie mandatu. Polityk spóźniła się dwa dni ze złożeniem mandatu ławnika, co może skutkować takim rozwiązaniem. Jeden z byłych samorządców miał zawiadomić o tym fakcie dwa tygodnie temu wojewodę mazowieckiego. Wtedy z propozycją wyszedł radny Prawa i Sprawiedliwości.

Fragmenty rozmów

W ujawnionym nagraniu przez Radio ZET słychać, jak polityk Prawa i Sprawiedliwości zapewnia, że sprawa wygaśnięcia mandatu jest pod kontrolą. - Na razie wojewoda ma to głęboko schowane i nie rusza tego (...) Jest człowiek co jest w stanie to wszystko dopilnować - mówił samorządowiec. Aby tak się stało, radna miałaby zasilić klub PiS w radzie miasta oraz wziąć zwolnienie lekarskie na kilka dni. 28 marca, podczas urlopu zdrowotnego radnej, mają być głosowane uchwały złożone przez burmistrz Elżbietę Radwan.

dys2591

Reprezentant partii Jarosława Kaczyńskiego składa radnej także propozycję objęcia funkcji wiceprzewodniczącej rady miasta. - My Ci chcemy pomóc, bo jesteś tutaj potrzebna (...) Lepiej być radną w innej grupie, jak nie być radną w żadnej grupie - mówił polityk. Na politycznym transferze skorzystałaby córka radnej. Przedstawiciel PiS-u proponuje załatwienie jej pracy. - Córce da pracę, Rysio. Gdzieś do jakiegoś ministerstwa ją tam wrzuci. Tam gdzieś ją Sasin może wrzucić - słychać na ujawnionych nagraniach.

Według Radia ZET, sprawą wołomińskiej radnej zajął się już wojewoda mazowiecki, który wystosował pismo do rady miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio ZET

dys2591

Zobacz także: Michał Dworczyk komentuje nową reklamę MEN

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów