WP

Wójt Tryńczy znów pokazał klasę. "Składam serdeczne podziękowania"

Śmierć piątki młodych ludzi z Tryńczy poruszyła całą Polskę. Skutki tragicznego wypadku najbardziej dotknęły jednak rodziny ofiar i lokalną społeczność. Wójt gminy Ryszard Jędruch dziękuje dziś wszystkim, którzy udzielili jej wsparcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańcy Tryńczy przeżyli wielką tragedię
Mieszkańcy Tryńczy przeżyli wielką tragedię (East News)
WP

"W związku z tragicznym zdarzeniem, jakie miało miejsce na terenie naszej gminy, w imieniu własnym oraz rodzin tragicznie zmarłych składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie i profesjonalizm podczas niezwykle trudnej akcji poszukiwawczo-wydobywczej" – czytamy w oświadczeniu wójta na stronie Tryncza.eu.

Podziękowania są bardzo osobiste, a lista osób, do których zostały skierowane jest naprawdę długa. Znaleźli się na niej zastępca komendanta policji, strażacy, służby medyczne i wszyscy, którzy zaangażowali się w poszukiwania zmarłych, a później wspierali ich rodziny na każdym kroku. Jędruch szczególnie zwraca uwagę na postawę sołtysa Tryńczy Stanisława Gliniaka i jego podwładnych, lokalnych księży i czy dyrektorów lokalnych szkół. "Dziękuję wszystkim, którzy dodawali nam otuchy w tych trudnych dla nas wszystkich dniach" – napisał Jędruch. Podziękowania w całości przeczytacie tu.

Przypomnijmy, że 29 grudnia z rzeki Wisłok wyłowiony wrak samochodu, w środku znajdowało się pięć ciał. W wypadku zginęli: 18-letnia Dominika, 16-letnia Ania, 19-letnia Klaudia, 24-letni Sławek i 27-letni Bogusław. Cała piątka znała się od wielu lat.

WP

Zobacz także: Sołtys Tryńczy wyjaśnia, jak doszło do odnalezienia auta

WP
WP