Trwa ładowanie...
d1kae93

Wojskowy miał nakłaniać do seksu 14-latkę. Są zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu postawiła zarzuty 52-letniemu pułkownikowi Robertowi O. Mężczyzna miał przez internet składać propozycje seksualne 14-latce. W poniedziałek zatrzymała go policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojskowy miał nakłaniać do seksu 14-latkę. Są zarzuty
(Fotolia, Fot: Andrey Burmakin)
d1kae93

- Przedstawiliśmy wojskowemu zarzut nakłaniania osoby małoletniej poniżej lat 15 za pośrednictwem środków teleinformatycznych do obcowania płciowego. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3 - powiedział zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu Marcin Licznerski.

Wobec podejrzanego Roberta O. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tys. zł, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru przełożonego wojskowego.

Podaje się za nastolatkę i łapie pedofilów

- Będziemy kontynuowali postępowanie poprzez przeprowadzenie kolejnych czynności dowodowych. Z uwagi na dobro postępowania, nie udzielamy żadnych szczegółowych informacji w tej sprawie - dodał prokurator.

d1kae93

MON publikuje komunikat

Mężczyzna, który składał propozycje nastolatce, został zatrzymany przez policję, gdy przybył na wcześniej umówione miejsce spotkania niedaleko mostu na Wiśle w Grudziądzu.

We wtorek rano MON opublikował komunikat, w którym poinformował, że płk. Robert O., szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu, na mocy decyzji ministra obrony narodowej został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej. W komunikacie tym nie ma podanych przyczyn zdymisjonowania oficera.

- Nie potwierdzam informacji o zatrzymaniu pułkownika. Nie mogę nic więcej powiedzieć na temat odwołania pana pułkownika. Jedyną informacją z naszej strony w tej sprawie jest komunikat, który opublikowaliśmy - powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka MON mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

d1kae93

Podziel się opinią

Share
d1kae93
d1kae93
Więcej tematów