Trwa ładowanie...

Wojskowe kolumny na drogach. Ważny apel szefa MON

Wojskowe kolumny pojawiły się w wielu regionach Polski. Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił się z apelem, aby ich nie fotografować i nie wrzucać do sieci materiałów zdradzających lokalizację kolumn. Chodzi o manewry DRAGON24.

Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił się z ważnym apelemWładysław Kosiniak-Kamysz zwrócił się z ważnym apelemŹródło: PAP, fot: PAP/Marcin Gadomski
d2o7sjb
d2o7sjb

Szef MON na poniedziałkowej konferencji prasowej przypomniał, że trwają manewry DRAGON24 - polska część sojuszniczego ćwiczenia Steadfast Defender.

- Są to największe ćwiczenia wojskowe od czasu przystąpienia Polski do NATO w 1999 r. 20 tys. żołnierzy, w tym 15 tys. polskich, 3,5 tys. różnego rodzaju jednostek sprzętu i 10 państw, których siły zbrojne są obecne na naszym terytorium - powiedział.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przypadkowe odkrycie w busie. Pojazd wzbudził podejrzenie służb

Szef MON o sytuacji w Europie

We wtorek Władysław Kosiniak-Kamysz będzie uczestniczył w ćwiczeniach razem z m.in. prezydentem Andrzejem Dudą.

d2o7sjb

- Sytuacja w Europie i na świecie jest bardzo poważna. Stąd NATO musi być gotowe do swoich działań odstraszania i obrony. Ten komponent odstraszania jest niezwykle ważny, a ćwiczenia DRAGON24 wypełniają go. Są jasnym sygnałem gotowości sojuszu północno-atlantyckiego do podjęcia wszelkich możliwych działań w celu obrony państw należących do sojuszu - mówił szef resortu obrony na spotkaniu z dziennikarzami.

Przekazał, że ćwiczenia były także tematem jego dzisiejszych rozmów z ministrem obrony Szwecji Palem Jonsonem. Dodał, że DRAGON24 ma wymiar praktycznych umiejętności żołnierzy.

- To jest pokaz siły, sprawności, ale również przygotowanie i przeszkolenie we współdziałaniu. Nie ma obrony bez współdziałania, przygotowania i ćwiczenia. Musimy być gotowi do obrony każdego dnia - podkreślił.

Ważny apel do Polaków

Kosiniak-Kamysz zwrócił się do obywateli Polski z prośbą o dyskrecję. - Po naszych drogach przemieszcza się polskie wojsko, pojazdy sił zbrojnych. Proszę nie fotografujmy, nie wrzucajmy do sieci, nie informujmy o tym, jakie pojazdy, w jakiej liczbie przemieszczają się, ile żołnierzy, co robią i jak wykonują swoje zadania - zaapelował.

d2o7sjb

Wyjaśnił, że takie informacje nie powinny znaleźć się w internecie, aby "nie ułatwiać życia naszym wrogom".

- Część tych rzeczy, które się dzieją, nie powinny być gdziekolwiek w sieci, żeby nie stanowiły łatwego materiału rozpoznawczego - podsumował minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2o7sjb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2o7sjb
Więcej tematów