Trwa ładowanie...

Wojna w Ukrainie. "Niech spróbują". Putin się odgraża. Jest nagranie pilnego spotkania [RELACJA NA ŻYWO]

Czwartek to 134. dzień wojny w Ukrainie. Władimir Putin powiedział, że Rosja "tak naprawdę jeszcze niczego na poważnie nie zaczęła". - Dziś słyszymy, że chcą nas pokonać na polu bitwy. Cóż mogę powiedzieć, niech spróbują - oznajmił przywódca Federacji Rosyjskiej na spotkaniu z przywódcami frakcji Dumy Państwowej w Moskwie. Tymczasem Służba Bezpieczeństwa Ukrainy pokazała nagranie, na którym widać, jak rosyjskie czołgi są niszczone przy pomocy ukraińskich dronów. "Rosyjskie czołgi płoną, płoną... A nad nimi krążą nasze drony uderzeniowe. Atakujemy wrogów tam, gdzie się tego nie spodziewają" - pisze SBU. Śledź relację na żywo Wirtualnej Polski.

Wojna w Ukrainie. "Niech spróbują". Putin się odgraża. Jest nagranie pilnego spotkania [RELACJA NA ŻYWO] Wojna w Ukrainie. "Niech spróbują". Putin się odgraża. Jest nagranie pilnego spotkania [RELACJA NA ŻYWO] Źródło: PAP, fot: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AP POOL / POOL
d21pcy7
d21pcy7
  • •  Władimir Putin powiedział, że Rosja w Ukrainie "tak naprawdę jeszcze niczego na poważnie nie zaczęła". - Dziś słyszymy, że chcą nas pokonać na polu bitwy. Cóż mogę powiedzieć, niech spróbują - oznajmił przywódca Federacji Rosyjskiej na spotkaniu z przywódcami frakcji Dumy Państwowej w Moskwie. 

  • • Służba Bezpieczeństwa Ukrainy pokazała nagranie, na którym widać, jak rosyjskie czołgi są niszczone przy pomocy ukraińskich dronów. "Rosyjskie czołgi płoną, płoną... A nad nimi krążą nasze drony uderzeniowe. Atakujemy wrogów tam, gdzie się tego nie spodziewają" - pisze SBU.

  • • Prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził w czwartek, że mieszkańcy Donbasu od ośmiu lat są poddawani izolacji i ludobójstwu. - Żyjący tam ludzie przez osiem lat znaleźli się, jak mówią, między niebem a ziemią. Nie mówię o ostrzale, ale generalnie jest to izolacja i ludobójstwo, jeśli weźmiemy pod uwagę towarzyszącą temu presję wojskową - powiedział dyktator, powtarzając po raz kolejny rosyjskie kłamstwa.

  • Według ukraińskiego dowództwa, Rosjanie tworzą ok. 15-tysięczny korpus na poligonie Mulino, położonym pod Niżnym Nowogrodem. Baza szkoleniowa została wybudowana kilka lat temu przez niemiecki koncern zbrojeniowy. 

  • Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow wygłosił kuriozalny apel. Wezwał wszystkie strony na świecie do podjęcia wysiłków na rzecz ochrony praw międzynarodowych, ponieważ "świat ewoluuje w skomplikowany sposób".
Trwa łączenie
00:31, 08.07.2022

Nowe przemówienie Zełenskiego. Prezydent Ukrainy zapewnia, że poparcie Londynu dla Kijowa nie zmienia się, pomimo odejścia Borisa Johnsona:

00:30, 08.07.2022

Opublikowano zdjęcia z ostrzału miasta Awdijiwka w obwodzie donieckim:

23:56, 07.07.2022

Rosjanie niszczą pola z ukraińskim zbożem - alarmuje  InnaSovsun, ukraińska polityk 

23:39, 07.07.2022

Jeden żołnierz zginął, dwóch jest w niewoli, losy kolejnych trzech nie są znane - podają białoruskie media niezależne, próbując ustalić losy białoruskich ochotników, którzy zaginęli w walkach pod Lisiczańskiem na wschodzie Ukrainy. To żołnierze ochotniczego pułku im. Kastusia Kalinouskiego, który walczy po stronie Kijowa.

23:11, 07.07.2022

Prokuratura ukraińska publikuje zdjęcia z dzisiejszego ostrzału rejonu niemyszlanskiego:

23:04, 07.07.2022

Masowych grobów w Mariupolu jest dwa razy więcej, niż było w maju. Ponad 15 tys. ludzi mogło tu zostać zakopanych - pisze InnaSovsun, ukraińska polityk

22:14, 07.07.2022

Amerykańscy senatorowie odwiedzili m.in. Kijów i Buchę. "Byli zszokowani rosyjskimi okrucieństwami" - pisze, publikują nagranie z wizyty,  doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych

22:11, 07.07.2022

Naczelny rabin Moskwy Pinchas Goldszmidt odchodzi ze stanowiska. Goldszmidt opuścił Rosję tuż po rozpoczęciu przez Kreml wojny z Ukrainą. 

21:51, 07.07.2022

"Rozmawiałem wcześniej z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, aby powtórzyć niezachwiane poparcie Wielkiej Brytanii dla Ukrainy - będziemy dostarczać niezbędną pomoc obronną tak długo, jak będzie potrzebna. Dziękuję za twoją przyjaźń Wołodymyrze, jesteś bohaterem, wszyscy cię kochają" - przekazał na Twitterze ustępujący ze stanowiska szefa brytyjskiego rządu Boris Johnson.

21:44, 07.07.2022

- Po rozpoczęciu brutalnej agresji Rosji na Ukrainę, a szczególnie po odkryciu bestialskich zbrodni Rosjan na narodzie ukraińskim, akceptacja do członkostwa w NATO wśród Finów wzrosła z 25% do 70%. Ten akces jeszcze bardziej zacieśni współpracę NATO-UE - mówił w czwartek w Sejmie poseł PSL-Koalicja Polska Władysław Bartoszewski.

21:35, 07.07.2022

Polacy uzbierali już ponad 7 mln zł na drona Bayraktar TB2 dla ukraińskiej armii.

21:28, 07.07.2022

- Rozmawiałem niedawno z premier Szwecji i Finlandii, które prosiły nas o zabiegi w kontekście wcześniejszej obstrukcji po stronie Turcji. Te nasze zabiegi okazały się skuteczne, otrzymaliśmy wyrazy wdzięczności ze strony Finlandii i Szwecji - przekonywał premier Mateusz Morawiecki.

21:22, 07.07.2022

Sejm przyjął w czwartek dwie ustawy, w których wyrażona zostaje zgoda, aby prezydent RP ratyfikował akcesję Szwecji oraz Finlandii do NATO. Decyzję pochwalił już premier Mateusz Morawiecki.


- Cieszę się z tej jednomyślnej naszego Sejmu  To potwierdza, ze Finlandia i Szwecja są dla Polski bardzo ważnymi partnerami, a teraz wraz z ich wejściem do NATO już wkrótce Morze Bałtyckie stanie się wewnętrznym morzem Sojuszu. Rozszerzone NATO, to rozszerzone bezpieczeństwo Polski - ocenił szef rządu w Sejmie.

21:18, 07.07.2022

"To nie ukraińska pszenica jest w ogniu, to bezpieczeństwo żywnościowe świata jest w ogniu. Rosja poniesie odpowiedzialność za wszystkie zbrodnie!" - pisze ukraiński resort obrony.

21:11, 07.07.2022

16-letni syn szefa władz rejonu zaporoskiego Ołeha Buriaka został zwolniony z rosyjskiej niewoli. Ukraińskie władze na razie nie podają szczegółów.

20:58, 07.07.2022

Służby i wojsko białoruskie służą Rosji do realizowania jej własnych celów - ocenił we wpisie na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Napisał też o kolejnych propagandowych akcjach Rosji i Białorusi przeciw Polsce.

20:52, 07.07.2022

Na wschodzie Ukrainy zaczęły rozlegać się alarmy lotnicze - podał ukraiński Kanał 24. Mieszkańcy są proszeni o udanie się do schronów. 

20:45, 07.07.2022

Sejm nie przyjął jednomyślnie ustawy o ratyfikacji akcesji Finlandii do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Przeciw zagłosował jeden poseł - Robert Winnicki z Konfederacji. Powód okazał się kuriozalny.

20:38, 07.07.2022

Władimir Putin stwierdził w czwartek, że "Rosja tak naprawdę jeszcze niczego na poważnie nie zaczęła".


- Słyszeliśmy już wiele razy, że Zachód chce walczyć z nami do ostatniego Ukraińca. To tragedia dla narodu ukraińskiego, ale wydaje się, że wszystko do tego zmierza. Każdy powinien wiedzieć, że tak naprawdę jeszcze niczego na poważnie nie zaczęliśmy. Jednocześnie nie zrezygnowaliśmy z negocjacji pokojowych. A ci, którzy odmawiają, powinni wiedzieć, że im dalej pójdą, tym trudniej będzie im z nami negocjować - powiedział rosyjski dyktator na spotkaniu z przywódcami frakcji Dumy Państwowej w Moskwie.

20:33, 07.07.2022

Tak wygląda Siewierodonieck w obwodzie ługańskim po przybyciu Rosjan.

20:28, 07.07.2022

Według szacunków NASA około 22 proc. wszystkich gruntów rolnych w Ukrainie znajduje się na terenach okupowanych przez Rosję.


- Jesteśmy na samym początku długotrwałego kryzysu żywnościowego, który z dużym prawdopodobieństwem w taki czy inny sposób dotknie każdy kraj i każdego mieszkańca planety - powiedział Inbal Becker-Reshef, dyrektor programu NASA Harvest.

20:21, 07.07.2022

Sejm uchwalił w czwartek rządową nowelizację tzw. ustawy sankcyjnej wprowadzonej w związku z agresją Rosji na Ukrainę wraz z poprawkami zaproponowanymi podczas prac komisji przez rząd. Teraz ustawą zajmie się Senat.


Przyjęta nowelizacja stwarza możliwość powołania tymczasowego zarządu przymusowego w firmach objętych sankcjami w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Wprowadza też instrumenty, które zapewnią wsparcie finansowe pracownikom takich firm. Instrument zarządu przymusowego ma umożliwić podmiotom objętym sankcjami dalsze prowadzenie działalności. Przepisy zakładają też, że zarządca nie będzie ponosił konsekwencji ewentualnych niekorzystnych decyzji z punktu widzenia firmy lub jej właściciela.

20:15, 07.07.2022

Obecność Szwecji i Finlandii w Sojuszu wzmacnia bezpieczeństwo na wschodniej flance. Nazwanie Rosji zagrożeniem, stała obecność V Korpusu USA w Polsce i rozszerzenie NATO to ważne decyzje dla naszej Ojczyzny - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak.

20:10, 07.07.2022

We wschodniej Ukrainie wojska rosyjskie wciąż próbują zdobyć pełną kontrolę nad terytorium obwodu ługańskiego - napisało w komunikacie ukraińskie dowództwo. 


Na kierunku Bachmutu w sąsiednim obwodzie donieckim ukraińscy żołnierze zadawali wrogowi straty, gdy ten starał się poprawić swoją sytuację taktyczną pod Werszyną i Berestowem; wróg miał wycofać się w panice.

źródło: TASS / RIA Novosti / Ukraińska Prawda / Radio Svoboda / Kanał24 / hb.uk / Interfax Ukraine / Interfax Russia / Suspilne Media / Bel.TA / Unian / Ukrinform

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d21pcy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d21pcy7
Więcej tematów