Trwa ładowanie...
Kamil Zajęcki
16-04-2017 12:05

Wojna, jakiej nie pokażą w telewizji. To zdjęcie złamało serce tysiącom ludzi

W sobotę w dzielnicy Rashidin na obrzeżach Aleppo ustawiła się ciężarówka z pomocą humanitarną dla cywili. Poszła plotka, że rozdają czipsy. Do auta natychmiast podbiegła gromada ludzi. Wtedy kierowca wysadził się w powietrze. Zginęło 75 osób, w tym 39 dzieci - podaje Brytyjskie Obserwatorium Praw Człowieka w Syrii. Nieoficjalne doniesienia mówią o nawet 100 ofiarach zamachowca samobójcy.

Share
Wojna, jakiej nie pokażą w telewizji. To zdjęcie złamało serce tysiącom ludziŹródło: Twitter
djqidui

Zdjęcie przedstawia Abda Alkadera Habaka - syryjskiego kamerzystę, który na co dzień ryzykuje własne życie, by uwieczniać koszmar wojny w Aleppo. Tym razem nawet on nie wytrzymał. Dookoła poćwiartowane i spalone ciała dzieci. Po jego twarzy płyną łzy rozpaczy. Fotografia poruszyła tysiące osób na całym świecie.

Bomba wybuchła w dzielnicy Aleppo kontrolowanej przez wojska Assada. Organizacje humanitarne boją się, że siły prorządowe przypuszczą odwetowy atak na cywili po drugiej stronie miasta.

djqidui

Na mocy porozumienia pomiędzy siłami wiernymi dyktatorowi Assadowi i rebeliantami w ostatnich dniach zorganizowano ewakuację cywili z terenów objętych walkami. Szacuje się, że z pomocy skorzysta ok. 20 tys. osób. Z terenów pod jurysdykcją wojsk Assada ewakuowano narazie ok. 5 tys. osób. Z ziem okupowanych przez rebeliantów uciekło zaś do tej pory ok. 2 tys. ludzi. Nie wszystkie grupy walczące w Syrii przestrzegają rozejmu. Dla terrorystów autobusy wypełnione cywilami to łatwy cel, który wykorzystują z zimną krwią.

djqidui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djqidui
Więcej tematów