Trwa ładowanie...

Wojciech Janowski przyznaje się do zlecenia morderstwa teściowej w Monako

Wojciech Janowski – były konsul RP w Monako przyznał się do zlecenia morderstwa teściowej w 2014 roku. Kobieta posiadała majątek, którego wartość szacuje się na 12 mld euro.

Wojciech Janowski przyznaje się do zlecenia morderstwa teściowej w MonakoŹródło: iStock.com
d3e3uw2
d3e3uw2

Wojciech Janowski zmienia zeznania

Śledztwo w sprawie morderstwa Hélène Pastor ciągnie się już od wielu lat. Były konsul RP w Monako miał zlecić morderstwo teściowej w 2014 roku z powódek ekonomicznych. Wojciech Janowski podczas wtorkowej rozprawy, za pośrednictwem swojego adwokata Éric Dupond-Moretti przyznał się, że zlecił morderstwo teściowej. Konsul RP rozpłakał się podczas wystąpienia swojego adwokata.

Wojciech Janowski – morderstwo z miłości

Wojciech Janowski miał zlecić morderstwo teściowej z powodu miłości do swojej partnerki Sylvi. Były konsul RP, poprzez morderstwo, chciał chronić ukochaną przed matką. Takiemu scenariuszowi przeczą zeznania Pascala Dauriaca (w przeszłości Dauric był trenerem personalnym Janowskiego) odpowiedzialnego za wynajęcie morderców. Podobno już w 2012 i 2013 roku były konsul RP prosił go o skontaktowanie z dwojgiem płatnych morderców, którzy pozbędą się Hélèn Pastor. Dokonana przez nich zbrodnia miała wyglądać na napad rabunkowy. Podczas egzekucji sprawcy mieli zabrać kobiecie portfel.

Wojciech Janowski – bolesna kara

Wojciech Janowski – były konsul RP może spędzić resztę życia w więzieniu. O dożywotnią karę pozbawienia wolności walczy oskarżyciel. Przypomnijmy, że 6 maja 2014 roku podczas egzekucji dokonanej przez dwóch sprawców śmierć poniosła miliarderka Hélène Pastor oraz jej kierowca. Oboje zostali zastrzeleni.

d3e3uw2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e3uw2
Więcej tematów