Trwa ładowanie...

Wojciech Cejrowski atakuje Andrzeja Dudę. "Durny albo resortowe dziecko"

Kontrowersyjny publicysta Wojciech Cejrowski zaatakował prezydenta. Dziennikarzowi nie podoba się to, że Andrzej Duda uniezależnia się od PiS. - Mam już podejrzenia, że Duda albo durny, albo nasłany, albo resortowe dziecko – stwierdził.

Share
Wojciech Cejrowski atakuje Andrzeja Dudę. "Durny albo resortowe dziecko"Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d35ly5q

Decyzja prezydenta Dudy o zawetowaniu ustaw dotyczących reformy sądownictwa autorstwa PiS wywołała duże oburzenie na prawicy. Wojciech Cejrowski poszedł o krok dalej i bezpardonowo zaatakował głowę państwa. - W kampanii wyborczej startował z PiS, a obecnie się dystansuje od tej partii, czyli oszukał swoich wyborców. Oni głosowali na gościa, który razem z PiS będzie współpracował, więc nie podoba mi się, że on się dystansuje i jest bardziej z Kukizem, bo co innego mi obiecywał – mówił Wojciech Cejrowski w Radiu Wnet. - Mam już podejrzenia, że Duda albo durny, albo nasłany, albo resortowe dziecko - stwierdził.

Pisarz i podróżnik ostro skrytykował też sędziów. - Tych dziadów czerwonych, którzy z dziada pradziada przekazują sobie pewne wartości trzeba wszystkich wyrzucić. Sędzia rozsądza pewne spory i działa na pograniczu prawa i moralności. Na tym sądy polegają i jeżeli ktoś nie ma żadnego korzenia moralnego tylko jest komuchem, jego dziadek był UB-ekiem, a jego pradziadek z Rosji przyjechał z generałami sowieckimi z KGB, to jak on ma wydawać moralne wyroki jak sam jest moralnie nieprawidłowy – mówił Cejrowski.

Wcześniej Cejrowskiemu zdarzało się krytykować głowę państwa, ale nie w tak ostry sposób. Podróżnik ma swoją audycję w Polskim Radiu oraz jest częstym gościem programów publicystycznych TVP. Niedawno zasłynął wypowiedzią, że Szczecin należy oddać Niemcom, ponieważ to niemieckie miasto.

Cejrowski chciałby oddać Niemcom Szczecin. Zobacz dlaczego:

d35ly5q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35ly5q
d35ly5q
Więcej tematów