Trwa ładowanie...
d2w224o

Woda zalała trzy miejscowości w powiecie opatowskim

W gminie Tarłów w powiecie opatowskim jest bardzo trudna sytuacja powodziowa. Woda zalała trzy miejscowości: Ostrów, Ciszycę Przewozową i Ciszycę Dolną.

d2w224o
d2w224o

- Woda przedostaje się także do Ciszycy Górnej. Jeszcze poza zasięgiem wody są Leśne Chałupy, ale i tu w ciągu najbliższych godzin może dojść do zalania - poinformował Dariusz Socha, zastępca komendanta Powiatowego PSP w Opatowie.

Sytuacja szybko się zmienia. Na opuszczenie swoich domów zdecydowały się 23 osoby. W akcji ratowniczej uczestniczy około 170 strażaków, na miejscu jest także policja i wojsko. Obecnie ratownicy łodziami patrolują zalane treny.

W Sandomierzu poziom wody w rzece stale opada, ale podobnie jak w gminach Dwikozy i Tarłów - poza korytem wciąż są wielkie rozlewiska.

Przy uszczelnianiu wałów w Sandomierzu pracuje ponad 100 ratowników, wojsko, mieszkańcy oraz pracownicy huty szkła. Wspomaga ich śmigłowiec. Sytuacja stopniowo stabilizuje się, ponieważ woda systematycznie opada.

d2w224o

W gminie Dwikozy od poniedziałku pod wodą jest siedem wsi. W Szczytnikach zakończono budowę opaski uszczelniającej wyrwę w wale na rzece Opatówce. W akcji wzięło udział ponad 550 ratowników, wojsko i mieszkańcy. Ogółem podtopione lub zalane jest około 1/3 gminy. Ewakuowano 150 osób.

Stan alarmowy w regionie obowiązuje wzdłuż Wisły. Pozostałe rzeki nie stanowią problemu, jedynie Nida w Pińczowie ma przekroczony stan ostrzegawczy.

d2w224o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w224o
Więcej tematów