Trwa ładowanie...

Wnuka byłego prezydenta Polski ma zatrzymać policja

Dominik W., wnuk byłego prezydenta Polski, ma zostać zatrzymany i doprowadzony do gdańskiego sądu. Mężczyzna jest oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej 20-latki z Gdańska.

Share
Wnuka byłego prezydenta Polski ma zatrzymać policjaŹródło: WP.PL, fot: WP.PL
d22qwfr

W środę miał rozpocząć się proces, ale 19-latek nie stawił się na nim. Dlatego sąd zdecydował o przymusowym doprowadzeniu mężczyzny.

Mężczyzna jest oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej 20-latki z Gdańska, która chce zachować anonimowość. Kobieta twierdzi, że Dominik W. zaatakował ją w październiku 2015 roku koło Zielonej Bramy w Gdańsku, gdy wracała z koleżankami z imprezy.

– Oskarżony przewrócił ją na ziemię, a ktoś z jego kolegów kopnął kobietę – mówi pełnomocnik pokrzywdzonej, aplikant adwokacki Bartosz Kowalski. Dodał, że oskarżony, nie stawiając się na rozprawę, pokazał swój stosunek do wymiaru sprawiedliwości.

d22qwfr

Dominik W. stawił się wcześniej na rozprawie pojednawczej, ale nie wykazał woli porozumienia.

Sąd odroczył rozprawę do 12 lipca. Policja ma zatrzymać Dominika W. na 48 godzin przed procesem.

Prokuratura początkowo umorzyła śledztwo w tej sprawie. Ale po interwencji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, śledztwo podjęto na nowo. Sprawa skończyła się też odwołaniem szefowej prokuratury Gdańsk-Śródmieście.

Trwa też śledztwo w sprawie zaatakowania przez Dominika W. partnerki pod koniec sierpnia 2016 r. 19-latek rzucił się na nią z nożem i poważnie ranił - informuje "Fakt".

Źrodło: IAR, Fakt

d22qwfr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22qwfr
d22qwfr
Więcej tematów