Trwa ładowanie...

Wnuczka Lecha Wałęsy przed poważną operacją. Były prezydent dla WP: Czekamy

Rodzina Wałęsów przeżywa trudne chwile. Lea, ośmiomiesięczna córka Jarosława Wałęsy, musi przejść poważną operację serca. Ojciec czuwał przy niej całą noc w szpitalu. W rozmowie z Wirtualną Polską Lech Wałęsa tłumaczy, dlaczego w tym ciężkim momencie nie jest na miejscu z rodziną.
Share
Lech Wałęsa świadomie nie pojechał do szpitala
Lech Wałęsa świadomie nie pojechał do szpitalaŹródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d2i7x8i

Jarosław Wałęsa ma dwoje dzieci. Pierwszy raz został ojcem w 2013 roku. Wtedy urodził mu się syn Wiktor. Później, w połowie 2018 roku, na świat przyszła Lea. Niedawno okazało się, że będzie musiała przejść operację na otwartym sercu. - To fajna dziewczynka - mówi Wirtualnej Polsce jej dziadek, Lech Wałęsa.

Ośmiomiesięczna Lea ma połowę serduszka. Operacja została przełożona na środę. - Czekamy, wierzymy w polskich lekarzy - podkreśla w rozmowie z nami były prezydent. Jak zaznacza, trudno się dziwić, że jego syn ma koszmary. - Nauczony był kochania dzieci - tłumaczy.

Lech Wałęsa nie pojechał do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu i nie towarzyszy rodzinie w szpitalu. Taką decyzję podjął celowo. - Co ja bym pomógł? - pyta. I zwraca uwagę, że robiłby tylko niepotrzebny tłum.

d2i7x8i

"Ciemna noc za nami"

Ojciec Lei Jarosław Wałęsa nie ukrywał informacji o stanie zdrowia dziewczynki. W poniedziałek na Facebooku zamieścił poruszający wpis. Opublikował zdjęcie ze szpitala i opatrzył je komentarzem: "Ciemna noc za nami, dziś badania... a jutro będzie lepiej".

- Bardzo to przeżywam - mówił w rozmowie "Super Expressem". Tłumaczył, że wiele dzieci rodzi się ze szmerami w sercu, ale one zwykle mijają po jakimś czasie. W przypadku jego córki wada się jednak pogorszyła.

Podobnie jak ojciec, Jarosław Wałęsa się martwi, ale jest dobrej myśli. Wierzy, że wszystko będzie dobrze, że lekarze sobie poradzą. - Modlę się i wierzę, że moja córeczka będzie zdrowa, a operacja się uda - mówił dziennikowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i7x8i

Podziel się opinią

Share
d2i7x8i
d2i7x8i
Więcej tematów