Trwa ładowanie...
d4mnfcj

Włoskie MSW: 800 tys. pielgrzymów przybędzie na kanonizację 27 kwietnia

Na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII 27 kwietnia przyjedzie do Rzymu około 800 tysięcy pielgrzymów - takie dane przedstawił minister spraw wewnętrznych Włoch Angelino Alfano. Oczekiwanych jest 19 szefów państw i 24 premierów.
Share
Papież Jan Paweł II
Papież Jan Paweł IIŹródło: WP.PL, Fot: Internauta Adrzej Mas/AFV
d4mnfcj

Po raz pierwszy włoskie MSW po naradzie z przedstawicielami władz Rzymu przedstawiło swoje prognozy dotyczące oczekiwanej liczby uczestników mszy kanonizacyjnej. Do tej pory znane były, zauważa się, nieprecyzyjne i często zmieniające się dane zarządu miasta o kilku milionach ludzi.

Według informacji podanych przez MSW do Wiecznego Miasta przyjedzie 61 oficjalnych delegacji, reprezentujących 54 państwa, a także międzynarodowe organizacje.

- Jesteśmy gotowi, całkowicie przygotowani - zapewnił po konsultacjach w resorcie spraw wewnętrznych burmistrz włoskiej stolicy Ignazio Marino.

d4mnfcj

Marino powiedział, że do Rzymu ma przyjechać 2 tysiące autokarów. Do tej pory stołeczne władze otrzymały zgłoszenia dotyczące 500 pojazdów.

Policja drogowa i inne siły porządkowe - zapowiedział burmistrz - będą przed kanonizacją patrolować rzymską obwodnicę, sprawdzając zezwolenia na wjazd do miasta. Zezwolenie wraz z przydzieleniem miejsca na parkingu kosztuje 50 euro.

Te autokary, które nie będą miały zezwolenia na wjazd, będą kierowane na wolne jeszcze miejsca na specjalnie wyznaczonych parkingach.

Władze ponowiły apel o zarejestrowanie jadących do Rzymu autokarów. Można to uczynić na stronie: www.agenziamobilita.roma.it , zakładka Piano Pullman. Strona dostępna jest w języku włoskim i angielskim

d4mnfcj

Podziel się opinią

Share
d4mnfcj
d4mnfcj
Więcej tematów