Trwa ładowanie...
dr796ad

Włodzimierz Czarzasty: "PiS wprowadził promowanie epidemii"

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty uważa, że PiS forsując przeprowadzenie wyborów 10 maja wyrządza ogromną szkodę polskiemu społeczeństwu. - Tą samą ustawą która miała zwalczać epidemię, PiS wprowadził promowanie epidemii i sieje śmierć - powiedział Czarzasty w TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem szefa SLD Włodzimierza Czarzastego, działania PiS zmierzające do zorganizowania wyborów są szkodliwe
Zdaniem szefa SLD Włodzimierza Czarzastego, działania PiS zmierzające do zorganizowania wyborów są szkodliwe (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk)
dr796ad

Politycy komentowali w "Kawa na Ławę" zmiany wprowadzone w kodeksie wyborczym przez PiS w ramach ustawy tzw. tarczy antykryzysowej. Nocne głosowania w najbardziej dosadny sposób ocenił wicemarszałek Sejmu, szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

- Wprowadzona w Kodeksie wyborczym zmiana jest "skandaliczna i narusza konstytucję". Takie zmiany trzeba wprowadzać minimum pół roku przed wyborami - podkreślał Czarzasty.

- PiS mówi, że jest taka sytuacja, że to jest nic nieznacząca zmiana. Kłamiecie, bo ta zmiana obejmuje wszystkie osoby powyżej 60 roku życia - to jest 9 milionów ludzi w Polsce. PiS "ustawą, która miała zwalczać epidemię, promuje epidemię". Siejecie śmierć. Jeżeli ktoś chce za wszelką cenę doprowadzić do wyborów 10 maja, to robi rzecz wbrew swojemu narodowi. Ewidentnie siejecie śmierć - mówił szef Sojuszu.

dr796ad

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Apel byłego ministra zdrowia do rządu

Zdaniem Izabeli Leszczyny z PO, Koalicja Obywatelska "nie jest w ogóle zaskoczona tym, co się stało". - My się spodziewamy po PiS-ie wszystkiego, co najgorsze i niestety te nasze oczekiwania nigdy nie zostały zawiedzione - mówiła.

Z kolei Władysław Kosiniak - Kamysz twierdził, iż wprowadzone przez PiS zmiany w Kodeksie wyborczym "nie były w żaden sposób sygnalizowane". - PiS pokazało swoją prawdziwą twarz. Po raz kolejny niestety. Nie chodzi wam o ochronę przedsiębiorców, pracowników. Chodzi o ustawienie się pod wybory, zrobienie ustawki wyborczej. To właśnie wam chodzi tylko o wybory - mówił kandydat PSL na prezydenta.

dr796ad

Według Krzysztofa Bosaka z Konfederacji, Prawo i Sprawiedliwość wprowadzając zmiany w Kodeksie wyborczym "przyznało się właśnie do błędu".

- My protestowaliśmy, gdy PiS w 2018 roku zlikwidował głosowanie korespondencyjne. Wtedy PiS likwidował taką formę głosowania, bo siły antysystemowe miały ponadprzeciętne poparcie wśród Polonii, a to głównie Polonia korzystała z głosowania korespondencyjnego - powiedział Bosak. - Teraz PiS przywraca takie głosowanie dla osób powyżej 60. roku życia, bo starsi wyborcy prawicowi głosują na PiS, a młodsi na Konfederację i w ten sposób PiS chce faworyzować swoją grupę wyborców - ocenił Bosak.

Innego zdania był poseł PiS Marcin Horała. - Głosowanie korespondencyjne jest obarczone licznymi wadami, ale w czasie epidemii wprowadzamy rozwiązania, które w normalnych czasach mają więcej wad niż zalet, jednak teraz są potrzebne - zapewniał.

A prezydencki minister Andrzej Dera przekonywał, że w żaden sposób nie narusza konstytucji ani zasad dotyczących wyborów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dr796ad

Podziel się opinią

Share

dr796ad

dr796ad
Więcej tematów