Trwa ładowanie...

Włochy. Polityk krytykował nakaz szczepień dla dzieci. Sam zachorował na ospę wietrzną

Massimiliano Fedriga z włoskiej Ligi Północnej otwarcie krytykował obowiązkowe szczepienia dla dzieci. Teraz sam musi zmagać się z skutkami własnej nieodpowiedzialności. Fedriga zachorował na ospę wietrzną i trafił do szpitala.

Share
Włochy. Polityk krytykował nakaz szczepień dla dzieci. Sam zachorował na ospę wietrzną
Źródło: PAP
d1na6y8

Po wybuchu epidemii odry we Włoszech w 2017 roku włoskie władze wprowadziły obowiązek szczepienia dzieci przeciwko dwunastu różnym chorobom - w tym również przeciwko ospie wietrznej. Jeśli dziecko nie zostanie zaszczepione, nie może uczęszczać na zajęcia do żłobka lub przedszkola, a rodzice muszą liczyć się z wysokimi karami.

To spotkało się ze sprzeciwem włoskiego polityka z Ligi Północnej Massimiliano Fedrigi. Według niego rodzice nie powinni być "zmuszani" do szczepienia swoich dzieci. Teraz sam trafił do szpitala. Okazało się, że Fedriga zachorował na ospę wietrzną.

d1na6y8

"Czuję się dobrze" - napisał polityk w sieci, informując o chorobie. Podkreślił również, że "zawsze opowiadał się za szczepionkami", ale "konieczne jest zawarcie porozumienia z rodzicami, a nie narzucanie im nowych przepisów". Zdementował również informację, jakoby miał się zarazić od swoich dzieci. "Zostały zaszczepione, mówiłem o tym wielokrotnie w wywiadach" - podkreślił Fedriga.

Zobacz także: Rostowski o gejach w PiS. Czarnecki zszokowany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: independent.co.uk

d1na6y8

Podziel się opinią

Share
d1na6y8
d1na6y8
Więcej tematów