Trwa ładowanie...
d1njefv

Wlk. Brytania: Greenpeace kontra Bush

Międzynarodowa organizacja ekologiczna Greenpeace skrytykowała w czwartek prezydenta USA George`a Busha jr. za odrzucanie porozumienia o gazach cieplarnianych z Kioto i budowę systemu antyrakietowego.

d1njefv
d1njefv

Prezydent George W. Bush nadal podąża naprawdę zdumiewającą polityczną ścieżką, która może obrócić wniwecz tak znaczny postęp w ochronie środowiska oraz światowy pokój - oświadczył na konferencji prasowej w Londynie nowy dyrektor wykonawczy Greeenpeace Gerd Leipold.

Uczestniczący w konferencji szef brytyjskiego oddziału Greenpeace Stephen Tindale podkreślił, że akcja przeciwko amerykańskim przedsięwzięciom antyrakietowym to dla jego organizacji powrót do bardziej upolitycznionych protestów antynuklearnych z lat 80. W ostatnim okresie Greenpeace skupiał swą uwagę na kampaniach przeciwko przemysłowemu degradowaniu środowiska.

Jak poinformował Leipold, Greenpeace przygotowuje w różnych krajach akcje przeciwko amerykańskim koncernom naftowym, jak Exxon, Texaco, Chevron, Phillips Petroleum i Conoco. Chce w ten sposób ukarać je za negatywny wpływ na politykę Busha. Prezydencka zgoda na eksploatację ropy w alaskańskim rezerwacie arktycznej przyrody stanowi jasny dowód takiego wpływu - uważa Leipold. (ajg)

d1njefv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1njefv
Więcej tematów