Trwa ładowanie...
d1jf07n

Wlk. Brytania: 4 osoby zatrzymano w Luton za planowanie zamachów

Brytyjska policja aresztowała czterech mężczyzn w Luton, na północ od Londynu, pod zarzutem podżegania i planowania zamachów terrorystycznych - poinformował Scotland Yard. Podkreślono, że zatrzymani nie są powiązani z listopadowymi zamachami w Paryżu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wlk. Brytania: 4 osoby zatrzymano w Luton za planowanie zamachów
(Fotolia)
d1jf07n

Wszyscy aresztowani mężczyźni mają po 30 lat; przebywają obecnie w jednym z posterunków policji w Londynie. W związku z zatrzymaniem policja przeszukała siedem mieszkań w Luton oraz kilka pojazdów.

Jak poinformował Scotland Yard aresztowania i przeszukania mają związek z trwającym w Luton dochodzeniem i nie mają związku z zamachami w Paryżu, do których doszło 13 listopada.

Brytyjski rząd poinformował ostatnio, że służbom bezpieczeństwa udało się udaremnić w ostatnim roku siedem zamachów terrorystycznych, które inspirowane były przez Państwo Islamskie.

d1jf07n

Zamachy w Paryżu

W zamachach terrorystycznych przeprowadzonych 13 listopada w Paryżu zginęło 130 osób, a ponad 350 zostało rannych.

Do wybuchów doszło w pobliżu Stade de France, gdzie odbywał się mecz towarzyski Francja-Niemcy; w sali koncertowej Bataclan, gdzie napastnicy przetrzymywali zakładników, miała miejsce strzelanina. W co najmniej czterech innych miejscach X i XI dzielnicy Paryża także doszło do strzelanin.

W ramach działań antyterrorystycznych po zamachach w Paryżu francuska policja przeprowadziła 1233 rewizje, zatrzymała 165 osób i zarekwirowała 230 sztuk broni

Wprowadzony od 14 listopada stan wyjątkowy we Francji obowiązuje do końca lutego 2016 r.

d1jf07n

Podziel się opinią

Share
d1jf07n
d1jf07n
Więcej tematów