Trwa ładowanie...

Władze Warszawy złożyły zawiadomienie do prokuratury w sprawie reprywatyzacji

• Chodzi o sprawdzenie, czy miasto legalnie wydawało w prywatne ręce nieruchomości
• Śledczy zbadają 2,4 tys. postępowań, które się zakończyły, i 2,6 tys. w toku

Share
Władze Warszawy złożyły zawiadomienie do prokuratury w sprawie reprywatyzacji
Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d41tn7p

Władze Warszawy złożyły w warszawskiej prokuraturze wnioski o sprawdzenie wszystkich spraw dotyczących zwrotu kamienic i działek w stolicy - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

Prezydent miasta Hanna Gronkiewicz Waltz chce, by śledczy sprawdzili, czy miasto legalnie wydawało w prywatne ręce nieruchomości.

d41tn7p

Śledczy mają zbadać ponad 2,4 tys. postępowań o zwrot nieruchomości, które się już zakończyły, i ponad 2,6 tys. spraw w toku.

Hanna Gronkiewicz Waltz, prezydent Warszawy, zwołała na czwartek nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Ma wyjaśnić wszystkie sprawy związane ze zwrotami nieruchomości objętych Dekretem Bieruta.

Oprócz tego na sesji mają być przedstawione przygotowania do wejścia w życie małej ustawy reprywatyzacyjnej, prace nad dużą ustawą oraz informacja o pomocy lokatorom.

Prezydent Warszawy powiedziała, że ma nadzieję, iż porządek obrad będzie rozszerzony o punkt o powołaniu specjalnej komisji reprywatyzacyjnej w radzie miasta. Miałaby ona przeanalizować wszystkie zwroty od 1990 do 2016 roku. - Uważam, że powinna być ona złożona z przedstawicieli wszystkich partii i że Platforma Obywatelska powinna być w mniejszości - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

d41tn7p

Podziel się opinią

Share
d41tn7p
d41tn7p
Więcej tematów