Trwa ładowanie...
d4a4xnp
IAR

Władze Warszawy złożyły zawiadomienie do prokuratury w sprawie reprywatyzacji

• Chodzi o sprawdzenie, czy miasto legalnie wydawało w prywatne ręce nieruchomości
• Śledczy zbadają 2,4 tys. postępowań, które się zakończyły, i 2,6 tys. w toku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-Waltz (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d4a4xnp

Władze Warszawy złożyły w warszawskiej prokuraturze wnioski o sprawdzenie wszystkich spraw dotyczących zwrotu kamienic i działek w stolicy - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

Prezydent miasta Hanna Gronkiewicz Waltz chce, by śledczy sprawdzili, czy miasto legalnie wydawało w prywatne ręce nieruchomości.

Śledczy mają zbadać ponad 2,4 tys. postępowań o zwrot nieruchomości, które się już zakończyły, i ponad 2,6 tys. spraw w toku.

d4a4xnp

Hanna Gronkiewicz Waltz, prezydent Warszawy, zwołała na czwartek nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Ma wyjaśnić wszystkie sprawy związane ze zwrotami nieruchomości objętych Dekretem Bieruta.

Oprócz tego na sesji mają być przedstawione przygotowania do wejścia w życie małej ustawy reprywatyzacyjnej, prace nad dużą ustawą oraz informacja o pomocy lokatorom.

Prezydent Warszawy powiedziała, że ma nadzieję, iż porządek obrad będzie rozszerzony o punkt o powołaniu specjalnej komisji reprywatyzacyjnej w radzie miasta. Miałaby ona przeanalizować wszystkie zwroty od 1990 do 2016 roku. - Uważam, że powinna być ona złożona z przedstawicieli wszystkich partii i że Platforma Obywatelska powinna być w mniejszości - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

d4a4xnp

Podziel się opinią

Share

d4a4xnp

d4a4xnp
Więcej tematów