Trwa ładowanie...

Władysław Kosiniak-Kamysz gościem programu "Tłit"

Marek Kacprzak zaprasza na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

d3yeh9s
d3yeh9s

Co w programie? PiS przegrało z opozycją głosowanie ws. procedowania ustaw anycovidowych. Chodzi m.in. o zwolnienie personelu medycznego z odpowiedzialności karnej w czasie epidemii w ramach tzw. klauzuli dobrego samarytanina.

Na samym początku wtorkowego posiedzenia pojawił się wniosek Koalicji Obywatelskiej o odroczenie obrad do środy. Poseł Cezary Tomczyk argumentował, że projekt ustawy trafił zbyt późno do Sejmu, tak by parlamentarzyści mogli go dokładnie przeanalizować.

Wniosek został przegłosowany nie tylko głosami opozycji. Udało się go przyjąć, bo w głosowaniu nie wzięło udziału aż 28 posłów PiS. Chodzi m.in. o Jarosława Kaczyńskiego (który przebywa na kwarantannie - przyp. red.), Mateusza Morawieckiego, Zbigniewa Ziobrę, Jarosława Gowina, Michała Dworczyka.

d3yeh9s

Ostatecznie wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki ogłosił odroczenie obrad Sejmu do środy do godziny 9.

Roman Giertych wyszedł ze szpitala

Roman Giertych wyszedł ze szpitala. "Kochani wróciłem do domu. Za kilka dni opowiem publicznie o całej sprawie. Lekarze dali mi miesięczne zwolnienie, ale mam nadzieję wrócić 16 listopada na posiedzenie aresztowe w sprawie mojego klienta" - napisał we wtorek po południu mecenas.

Stadion Narodowy ze szpitalem polowym

Potwierdziły się doniesienia Wirtualnej Polski o budowie szpitala polowego na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie. Będzie miał początkowo 500 łóżek, docelowo - znacznie więcej. W sobotę rozpoczęła się instalacja pierwszych z nich. Za budowę obiektu odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk.

W najbliższych dniach ma zapaść decyzja o budowie kolejnych szpitali polowych. Mają być uruchomione w kilku województwach, m.in. w Małopolsce.

d3yeh9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yeh9s
Więcej tematów