Trwa ładowanie...

Władimir Putin: Zachód przymyka oczy na śmierć cywilów na Ukrainie

Prezydent Rosji Władimir Putin zarzucił przywódcom europejskim, że przymykają oczy na działania militarne armii ukraińskiej, których celem są rejony zamieszkane przez ludność cywilną.

Share
Władimir Putin: Zachód przymyka oczy na śmierć cywilów na Ukrainie
Źródło: PAP/EPA, Fot: Mikhail Klimentyev / Ria Novosti
d3dielm

Siły ukraińskie "obierają wyraźnie za cel dzielnice mieszkaniowe" - oświadczył Putin w wypowiedzi transmitowanej przez telewizję, i dodał: - Niestety, w wielu krajach, w tym europejskich, wolą tego nie zauważać.

Prezydent Rosji oskarżył także władze w Kijowie o brak chęci do "dialogu politycznego" z południowo-wschodnimi obwodami Ukrainy. - Obecne władze w Kijowie nie chcą prowadzić konkretnego dialogu politycznego ze wschodem kraju - mówił.

d3dielm

Ocenił także, że celem działań prorosyjskich separatystów jest obecnie "odepchnięcie (ukraińskich) sił zbrojnych i ich artylerii, by nie dać im możliwości ostrzeliwania dzielnic mieszkaniowych".

Putin ocenił także, że zaczyna się "bardzo ważny proces bezpośrednich rozmów" i "wznawiane są kontakty".

W stolicy Białorusi Mińsku ma dojść do spotkania grupy kontaktowej ds. kryzysu ukraińskiego z udziałem przedstawicieli Ukrainy, Rosji i OBWE. Stronę ukraińską ma reprezentować były prezydent Leonid Kuczma, a rosyjską - ambasador na Ukrainie Michaił Zurabow. Swój udział zapowiedział również przedstawiciel separatystów, wicepremier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Andriej Purgin.

d3dielm

Podziel się opinią

Share
d3dielm
d3dielm
Więcej tematów