Trwa ładowanie...
01-09-2014 10:25

Władimir Putin: Zachód przymyka oczy na śmierć cywilów na Ukrainie

Prezydent Rosji Władimir Putin zarzucił przywódcom europejskim, że przymykają oczy na działania militarne armii ukraińskiej, których celem są rejony zamieszkane przez ludność cywilną.

Władimir Putin: Zachód przymyka oczy na śmierć cywilów na UkrainieŹródło: PAP/EPA, fot: Mikhail Klimentyev / Ria Novosti
d4aopar
d4aopar

Siły ukraińskie "obierają wyraźnie za cel dzielnice mieszkaniowe" - oświadczył Putin w wypowiedzi transmitowanej przez telewizję, i dodał: - Niestety, w wielu krajach, w tym europejskich, wolą tego nie zauważać.

Prezydent Rosji oskarżył także władze w Kijowie o brak chęci do "dialogu politycznego" z południowo-wschodnimi obwodami Ukrainy. - Obecne władze w Kijowie nie chcą prowadzić konkretnego dialogu politycznego ze wschodem kraju - mówił.

Ocenił także, że celem działań prorosyjskich separatystów jest obecnie "odepchnięcie (ukraińskich) sił zbrojnych i ich artylerii, by nie dać im możliwości ostrzeliwania dzielnic mieszkaniowych".

d4aopar

Putin ocenił także, że zaczyna się "bardzo ważny proces bezpośrednich rozmów" i "wznawiane są kontakty".

W stolicy Białorusi Mińsku ma dojść do spotkania grupy kontaktowej ds. kryzysu ukraińskiego z udziałem przedstawicieli Ukrainy, Rosji i OBWE. Stronę ukraińską ma reprezentować były prezydent Leonid Kuczma, a rosyjską - ambasador na Ukrainie Michaił Zurabow. Swój udział zapowiedział również przedstawiciel separatystów, wicepremier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Andriej Purgin.

d4aopar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aopar
Więcej tematów