Trwa ładowanie...
d4knrs6

Władimir Putin w syberyjskiej tajdze świętuje 62. urodziny

Prezydent Rosji Władimir Putin świętuje swoje 62. urodziny w scenerii syberyjskiej tajgi z dala od siedlisk ludzkich - jak poinformował sekretarz prasowy Kremla Dmitrij Pieskow. Zaznaczył, że prezydent po raz pierwszy wziął w dniu swych urodzin urlop.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprzedawcy prezentują koszulki z wizerunkiem Władimira Putina
Sprzedawcy prezentują koszulki z wizerunkiem Władimira Putina (PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov)
d4knrs6

Putin, który kultywuje swój wizerunek "twardziela" i często demonstruje w mediach swoją tężyznę fizyczną a to podczas nurkowania w Morzu Czarnym, a to jazdy na nartach czy na motolotni, tym razem - jak powiedział jego rzecznik - na obchody urodzin wybrał miejsce oddalone o 300-400 km od najbliższych siedzib ludzkich. Do wtorkowego popołudnia Kreml nie opublikował żadnych zdjęć z urodzinowego wypoczynku Putina.

Niemniej z Moskwy i Groznego napływają życzenia dla szefa państwa, jest też ich wiele w sieciach społecznościowych.

W stolicy Czeczenii tysiące młodych ludzi świętowało urodziny Putina tworząc na ulicach żywe flagi Rosji i Czeczenii. Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow twierdzi, że w obchodach uczestniczyło 100 tys. dziewcząt i chłopców.

d4knrs6

Strony internetowe rosyjskich mediów zamieściły fotografie z jednodniowej wystawy w Moskwie zatytułowanej "12 prac Władimira Putina"; autorzy przeprowadzają jawną paralelę między Herkulesem a Putinem, który zdobywa Krym, walczy z państwami Zachodu, w tym USA, które w tym przypadku przybierają postać trzygłowego Cerbera z 12. pracy Herkulesa.

Zazwyczaj wysokie notowania Putina poszybowały jeszcze wyżej w tym roku, kiedy w odpowiedzi na prounijne powstanie na Ukrainie zajął Krym i zareagował buńczucznie na zachodnie sankcje - pisze agencja Associated Press.

Przypomina, że zgodnie z sondażem ośrodka Lewady z września poparcie dla prezydenta Putina wynosi 86 proc.

Pamiątki z wizerunkiem Putina sprzedają się na Placu Czerwonym najlepiej, a rosyjscy projektanci mody umieszczają podobizny prezydenta na t-shirtach i swetrach.

Zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej patriarcha Cyryl, który przekazał życzenia urodzinowe Putinowi, oświadczył, że jego kadencja prezydencka to "integralna część historii narodowej".

Jednak nie wszyscy z równym entuzjazmem podchodzą do prezydentury Putina. Niektórzy w internecie przypominają, że średnia wieku w Rosji to 62 lata (naprawdę 65,8), czyli tyle, ile wynosi wiek prezydenta.

d4knrs6

Podziel się opinią

Share
d4knrs6
d4knrs6
Więcej tematów