Trwa ładowanie...
d9w6lhi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Władimir Putin w syberyjskiej tajdze świętuje 62. urodziny

Prezydent Rosji Władimir Putin świętuje swoje 62. urodziny w scenerii syberyjskiej tajgi z dala od siedlisk ludzkich - jak poinformował sekretarz prasowy Kremla Dmitrij Pieskow. Zaznaczył, że prezydent po raz pierwszy wziął w dniu swych urodzin urlop.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprzedawcy prezentują koszulki z wizerunkiem Władimira Putina
Sprzedawcy prezentują koszulki z wizerunkiem Władimira Putina (PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov)
d9w6lhi

Putin, który kultywuje swój wizerunek "twardziela" i często demonstruje w mediach swoją tężyznę fizyczną a to podczas nurkowania w Morzu Czarnym, a to jazdy na nartach czy na motolotni, tym razem - jak powiedział jego rzecznik - na obchody urodzin wybrał miejsce oddalone o 300-400 km od najbliższych siedzib ludzkich. Do wtorkowego popołudnia Kreml nie opublikował żadnych zdjęć z urodzinowego wypoczynku Putina.

Niemniej z Moskwy i Groznego napływają życzenia dla szefa państwa, jest też ich wiele w sieciach społecznościowych.

W stolicy Czeczenii tysiące młodych ludzi świętowało urodziny Putina tworząc na ulicach żywe flagi Rosji i Czeczenii. Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow twierdzi, że w obchodach uczestniczyło 100 tys. dziewcząt i chłopców.

d9w6lhi

Strony internetowe rosyjskich mediów zamieściły fotografie z jednodniowej wystawy w Moskwie zatytułowanej "12 prac Władimira Putina"; autorzy przeprowadzają jawną paralelę między Herkulesem a Putinem, który zdobywa Krym, walczy z państwami Zachodu, w tym USA, które w tym przypadku przybierają postać trzygłowego Cerbera z 12. pracy Herkulesa.

Zazwyczaj wysokie notowania Putina poszybowały jeszcze wyżej w tym roku, kiedy w odpowiedzi na prounijne powstanie na Ukrainie zajął Krym i zareagował buńczucznie na zachodnie sankcje - pisze agencja Associated Press.

Przypomina, że zgodnie z sondażem ośrodka Lewady z września poparcie dla prezydenta Putina wynosi 86 proc.

Pamiątki z wizerunkiem Putina sprzedają się na Placu Czerwonym najlepiej, a rosyjscy projektanci mody umieszczają podobizny prezydenta na t-shirtach i swetrach.

d9w6lhi

Zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej patriarcha Cyryl, który przekazał życzenia urodzinowe Putinowi, oświadczył, że jego kadencja prezydencka to "integralna część historii narodowej".

Jednak nie wszyscy z równym entuzjazmem podchodzą do prezydentury Putina. Niektórzy w internecie przypominają, że średnia wieku w Rosji to 62 lata (naprawdę 65,8), czyli tyle, ile wynosi wiek prezydenta.

d9w6lhi

Podziel się opinią

Share

d9w6lhi

d9w6lhi
Więcej tematów