Trwa ładowanie...
d23mn2c

Władimir Putin: na Ukrainę została dostarczona broń z zewnątrz

Na Ukrainę już została dostarczona broń z zewnątrz - oświadczył w czasie wizyty w Budapeszcie prezydent Rosji Władimir Putin. Wyraził też nadzieję, że rząd Ukrainy nie powstrzyma sił ukraińskich okrążonych w mieście Debalcewe przed złożeniem broni i że prorosyjscy separatyści zapewnią tym siłom bezpieczne wycofanie się stamtąd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin: na Ukrainę została dostarczona broń z zewnątrz
(AFP, Fot: Władimir Putin)
d23mn2c

Putin oświadczył, że walki na Ukrainie nie ustaną, jeśli Kijów nie zda sobie sprawy, że dla tamtego konfliktu możliwe jest tylko rozwiązanie pokojowe.

Rosyjski prezydent zasugerował też, jak pisze agencja Associated Press, że USA dostarczają już broń Ukrainie. Zapytany na konferencji prasowej, jak ocenia ewentualne konsekwencje, gdyby USA postanowiły dostarczać Ukrainie śmiercionośną broń do walki z prorosyjskimi separatystami, Putin odpowiedział: - Według naszych informacji ta broń jest już dostarczana.

Zdaniem Putina bardzo ważne jest, by Ukraina zgodziła się na reformę konstytucyjną w celu decentralizacji władzy.

d23mn2c

Kijów oskarżył Rosję i wspieranych przez nią separatystów w Donbasie o złamanie ostatnich porozumień pokojowych z Mińska, przewidujących, że po ogłoszeniu zawieszenia broni rozpocznie się wycofywanie ciężkiego uzbrojenia z linii walk w Donbasie, po czym między siłami ukraińskimi i rebeliantami zostanie utworzona strefa buforowa.

Jeden z dowódców separatystów, Eduard Basurin, oświadczył, że kontrolują oni już ponad 80 proc. Debalcewe i kontynuują wypieranie stamtąd sił ukraińskich. Wieczorem tego dnia dowództwo ukraińskich sił rządowych przyznało, że część Debalcewe została opanowana przez przeciwnika.

d23mn2c

Podziel się opinią

Share
d23mn2c
d23mn2c
Więcej tematów