Trwa ładowanie...
d3xrdpp

Władimir Putin: jesteśmy gotowi do obrony w razie zagrożenia

Rosyjski prezydent Władimir Putin ostrzegł, że Rosja będzie zmuszona skierować swoją broń przeciwko krajom zagrażającym jej terytorium. Wyraził zaniepokojenie systemem przeciwrakietowym w pobliżu rosyjskich granic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin: jesteśmy gotowi do obrony w razie zagrożenia
(PAP/EPA, Fot: ALEXANDER NEMENOV)
d3xrdpp

- Jeśli ktokolwiek zagrozi terytorium Rosji, wycelujemy swoją broń na te kraje, z których zagrożenie pochodzi - ostrzegł gospodarz Kremla. - Gdy zagrożenie pojawia się w sąsiednim kraju, Rosja musi zareagować w sposób odpowiedni i użyć swojej obrony w taki sposób, by zneutralizować zagrożenie - powiedział.

Putin zaznaczył, że to NATO zbliża się do granic Rosji, a nie na odwrót. Dodał zarazem, że strona rosyjska "będzie wszystko analizować", ale na razie "nie widzi nic szczególnie niepokojącego".

Po rozmowach z prezydentem Finlandii Saulim Niinistoe oświadczył także, że najlepszą gwarancją bezpieczeństwa dla tego kraju jest jego neutralny status.

d3xrdpp

Wcześniej rosyjski prezydent poinformował, że Rosja wprowadzi w tym roku na uzbrojenie ponad 40 nowych międzykontynentalnych nuklearnych rakiet balistycznych i w najbliższych miesiącach wypróbuje nowy węzeł radiolokacyjny swej obrony antyrakietowej.

Występując na otwarciu Międzynarodowego Forum Wojskowo-Technicznego Armia-2015 w Kubince koło Moskwy zaznaczył, że nowe rakiety jądrowe będą całkowicie odporne na wszystkie istniejące obecnie środki ich zwalczania.

d3xrdpp

Podziel się opinią

Share
d3xrdpp
d3xrdpp
Więcej tematów