Trwa ładowanie...
17-08-2015 14:57

Władimir Putin chce uproszczenia przepisów wizowych dla turystów

Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował uproszczenie przepisów wizowych w celu przyciągnięcia do kraju turystów. Jako przykład takiego działania podał zniesienie wiz dla uczestników zorganizowanych grup turystycznych z krajów BRICS.

Władimir Putin chce uproszczenia przepisów wizowych dla turystówŹródło: AFP, fot: Mikhail Klimentyev
d6qnzbm
d6qnzbm

Putin mówił o tym na posiedzeniu Prezydium Rady Państwowej Federacji Rosyjskiej, które zebrało się w Jałcie, na Półwyspie Krymskim oderwanym w 2014 roku przez Rosję od Ukrainy. BRICS tworzą Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Republika Południowej Afryki.

Posiedzeniu Prezydium Rady Państwowej było poświęcone rozwojowi turystyki w Rosji, w tym na Krymie.

W Radzie Państwowej zasiadają szefowie obu izb parlamentu (Dumy Państwowej i Rady Federacji), liderzy frakcji w Dumie, pełnomocni przedstawiciele prezydenta w okręgach federalnych oraz przywódcy regionów tworzących Federację Rosyjską. W skład prezydium Rady Państwowej wchodzą przywódcy 9 regionów.

- Dla przyciągnięcia turystów warto, być może, dalej uprościć niektóre formalności wizowe, na przykład rozszerzyć praktykę wymiany bezwizowej dla zorganizowanych grup. Można to zrobić dla wszystkich krajów BRICS - powiedział Putin, przypominając, że bez wiz do Rosji mogą już wjeżdżać grupy turystyczne z Chin.

Prezydent ocenił, że jakość usług i infrastruktury w branży turystycznej Rosji przez długi czas była niższa niż za granicą, jednak w ostatnich latach sytuacja zaczęła się powoli poprawiać.

W 2014 roku zagraniczni turyści zostawili w Rosji 12 mld dolarów.

d6qnzbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6qnzbm
Więcej tematów