Trwa ładowanie...

Koronawirus rośnie w siłę. Ministerstwo Zdrowia wskazuje kluczową datę

Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem rząd zdecyduje się na wprowadzenie nowych obostrzeń? Głos w tej sprawie zabrał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - W drugiej połowie września możemy mieć do czynienia z liczbą blisko 1000 przypadków zakażeń - ostrzegł.

Share
Nowe obostrzenia. Wojciech Andrusiewicz zdradza plany
Nowe obostrzenia. Wojciech Andrusiewicz zdradza plany Źródło: PAP, fot: PAP/Mateusz Marek
d3zrdyg

- Jeżeli w ostatnich tygodniach sierpnia mieliśmy wzrosty zakażeń rzędu 10-20 procent, to teraz mowa o 40, a nawet ponad 50. procentowych wzrostach zakażeń koronawirusem - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Koronawirus. Andrusiewicz: w drugiej połowie września nawet 1000 zakażeń dziennie

Jak zaznaczył, jest to efekt zwiększonej mobilności międzyludzkiej. - Musimy być przygotowani na wyższe wzrosty. W drugiej połowie września możemy mieć do czynienia z liczbą blisko 1000 przypadków zakażeń - podkreślił Andrusiewicz, mówiąc o wprowadzaniu ewentualnych obostrzeń.

Rzecznik resortu zdrowia dodał przy tym, że teraz nowe obostrzenia będą zależne już nie tylko od liczby zakażeń koronawirusem, ale również procentu wyszczepienia populacji w danym regionie. - Teraz mamy zaszczepione powyżej 55 proc. populacji - zaznaczył.

Arłukowicz o wstrząsającym reportażu WP. "Muszą ponieść odpowiedzialność"

Nowe obostrzenia? Wojciech Andrusiewicz komentuje

- Teraz jest za wcześnie na mówienie o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń. Przedłużyliśmy obecne restrykcje do końca września. Przy skali zakażeń poniżej 1000 na dobę nie rozmawiamy o wprowadzaniu żadnych obostrzeń, chociaż ministerstwo jest przygotowane na różne warianty - tłumaczył Wojciech Andrusiewicz.

d3zrdyg

- Jakie będą wprowadzane obostrzenia, to będzie ogłaszał minister zdrowia z premierem. Nie ma co na razie wybiegać w przód, bo to nie chodzi o straszenie. Co do możliwych obostrzeń: wszystko jest możliwe - dodał rzecznik resortu zdrowia.

Jak podkreślił, obostrzenia w danym regionie będą dotyczyły wszystkich mieszkańców danego terenu, jednak osoby zaszczepione będą z pewnych restrykcji wyłączone. - Tak, jak ma to miejsce teraz, że do pewnych miejsc osoby zaszczepione mogą wchodzić, mimo limitów - mówił Andrusiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3zrdyg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zrdyg
d3zrdyg
Więcej tematów