Trwa ładowanie...
d4i3l2i
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wkrótce 6. Metropolitalna Noc Teatrów na Śląsku

30 spektakli oraz warsztaty, wystawy, pokazy, happeningi i koncerty złożą się na tegoroczną, szóstą edycję Metropolitalnej Nocy Teatrów, która odbędzie się z 26 na 27 września w instytucjach kulturalnych aglomeracji katowickiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wkrótce 6. Metropolitalna Noc Teatrów na Śląsku
(Fotolia)
d4i3l2i

Widzowie mogą bezpłatnie podróżować busami między teatrami, które przygotowały na ten wieczór wiele nietypowych atrakcji - od operowego karaoke po możliwość zrobienia sobie "selfie" z Edwardem Gierkiem. Będzie można też zajrzeć za kulisy i do teatralnych pracowni.

- Noc teatrów to świetny pomysł. Jaka to radość dla aktorów grać dla tej szczególnej publiczności Aktorzy czują, że jest inna, że jest w niej oczekiwanie, radość, rodzaj szczególnego podniecenia, chęć zobaczenia czegoś, co specjalnie dla niej przygotowaliśmy - powiedział podczas konferencji prasowej w Katowicach dyrektor Teatru Korez Mirosław Neinert.

- Najciekawsze jest to, że publiczność migruje. Motyw spaceru, podróżowania jest więc w przygotowanych przez nas propozycjach - dodała kierowniczka literacka Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach Aleksandra Czapla-Oslislo.

d4i3l2i

Teatr Śląski zaprasza na swój głośny spektakl "Morfina" w postindustrialnej przestrzeni Galerii Szyb Wilson oraz do zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec na interaktywny spacer z opowieściami o ludziach i zdarzeniach ważnych dla tego miejsca.

Teatr Zagłębia w Sosnowcu zaprezentuje z kolei spektakl "Eugeniusz Bodo - czy mnie ktoś woła". Gwiazdor przedwojennego kina pojawi się potem na specjalnym pokazie celebryckim przed teatrem. Goście będą mogli sobie zrobić "selfie" również z innymi postaciami z sosnowieckich spektakli - Alicją z Krainy Czarów, ukraińskim Kozakiem, a także Edwardem Gierkiem czy Adamem Słodowym.

W tym roku Metropolitalną Noc Teatrów współtworzą: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Gliwicki Teatr Muzyczny, Opera Śląska w Bytomiu, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum i Teatr Korez w Katowicach, Teatr Mały w Tychach, Teatr Nowy w Zabrzu, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Śląski, Teatr Zagłębia, Centrum Scenografii Polskiej Muzeum Śląskiego oraz gościnnie: Teatr Czarnego Tła, Teatr Bez Sceny, Teatr Dzieci Zagłębia, Teatr Żelazny, Centrum Kultury Katowice, Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Pomysłodawcą i współorganizatorem Metropolitalnej Nocy Teatrów, a także fundatorem bezpłatnego transportu między placówkami jest Górnośląski Związek Metropolitalny, zrzeszający 13 miast aglomeracji katowickiej. GZM powstał w 2007 r., władze miast-członków postawiły sobie za cel m.in. wspólne planowanie rozwoju współtworzących go miast, łączenie sił w staraniach o środki na inwestycje oraz prowadzenie wspólnych projektów na szczeblu aglomeracyjnym.

Po raz pierwszy Metropolitalna Noc Teatrów odbyła się w 2010 r., uczestniczyło w niej ok. 10 tys. osób, w kolejnych edycjach ta liczba wzrosła do ok. 11 tys.

d4i3l2i

Podziel się opinią

Share

d4i3l2i

d4i3l2i
Więcej tematów