Trwa ładowanie...

Wizyta Andrzeja Dudy na targach książki zakłócona. Okrzyki "konstytucja"

Podczas wizyty prezydentów Polski i Niemiec na targach książki grupa osób przywitała Andrzeja Dudę okrzykami "konstytucja". Część osób wyrażających swój sprzeciw wobec polityki prezydenta trzymała też w rękach konstytucję.
Share
Wizyta Andrzeja Dudy na targach książki zakłócona. Okrzyki "konstytucja"
Źródło: Twitter/Kancelaria Prezydenta
d257ex7

Wizyta prezydenta na 8. Warszawskich Targach Książki była częścią wizyta prezydenta Niemiec w Polsce. Przed przyjazdem do Polski Frank-Walter Steinmeier nie udzielał wielu wywiadów polskim mediom. Podejrzewano, że nie chce w ten sposób odnosić się do spraw przestrzegania konstytucji w Polsce.

Mimo to podczas oficjalnej wizyty pojawił się zgrzyt. Jak informuje Radio ZET, Andrzej Duda na Stadionie Narodowym został przywitany okrzykami "konstytucja".

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Andrzej Duda spotyka się z takimi reakcjami. Próbowaliśmy skontaktować się bezpośrednio w tej sprawie z rzecznikiem prezydenta.

d257ex7

Co jakiś czas przemówienia prezydenta są zakłócane przez grupę jego przeciwników, którzy skandują hasła "konstytucja" oraz "marionetka". Największym echem odbiło się takie przywitanie pary prezydenckiej w Nowym Jorku. Wtedy w stronę manifestantów Agata Duda kierowała pocałunki. Taki gest wykonał również Andrzej Duda w listopadzie 2016 r. podczas opuszczania Krajowego Zjazdu Adwokatury.

8. Warszawskie Targi Książki

Andrzej Duda na Warszawskich Targach Książki podkreślił, że cieszy go nawiązanie kontaktów z nowo wybranym prezydentem Republiki Federalnej Niemiec, panem Frankiem-Walterem Steinmeierem, właśnie podczas wydarzenia, które ma "charakter kulturalny, w związku z czym jest elementem budowania miękkiej więzi pomiędzy naszymi krajami".

Trwające od czwartku do niedzieli Warszawskie Targi Książki zgromadziły w tym roku ponad 800 wydawców z 32 krajów - to rekordowa liczba, rok temu na targach prezentowali się wydawcy z 25 krajów. Na targach swoją ofertę prezentują też wydawcy z takich krajów jak Argentyna, Australia, Białoruś, Indie, Japonia, Korea, Kostaryka, Peru.

d257ex7

Podziel się opinią

Share
d257ex7
d257ex7
Więcej tematów