Trwa ładowanie...
d29mkd5

Witold Waszczykowski: przyjąłem wybór Donalda Trumpa z pewną nadzieją

• Waszczykowski: Trump może doprowadzić do istotnych korekt w polityce amerykańskiej • Zdaniem ministra wielu europejskich polityków jest "oderwanych od pewnych trendów"
Share
d29mkd5

- Wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA przyjąłem ze spokojem, a nawet z pewną nadzieją; może on doprowadzić do pewnych istotnych korekt w polityce amerykańskiej, pewnej większej determinacji, jednoznaczności, której ostatnio zaczynało brakować dyplomacji amerykańskiej - powiedział w "Dziś wieczorem" w TVP Info szef MSZ Witold Waszczykowski.

- To, że wielu polityków europejskich było zaskoczonych, a wręcz nawet zniesmaczonych i odradzało wybór Trumpa, to tylko świadczy, jak daleko są oderwani od pewnych trendów, które są zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych, od tego, w jaki sposób społeczeństwa oceniają część klasy politycznej - mówił Waszczykowski.

Waszczykowski zwrócił również uwagę, że w kampanii Trump dostrzegł stronę polską i Polaków. Przypomniał, że kilkakrotnie spotkał się on z Polonią amerykańską.

Waszczykowski powiedział także, że zniesienie wiz do USA to coś więcej niż kwestia honoru Polaków. - To jest nie tylko kwestia prestiżu, honoru Polaków i państwa. Ale to jest też kwestia pewnych apanaży gospodarczych - podkreślił minister.

d29mkd5

Podziel się opinią

Share
d29mkd5
d29mkd5
Więcej tematów