Trwa ładowanie...

Witold Waszczykowski: na spotkaniach zamkniętych opozycja zachowuje się inaczej niż przed kamerami

• Waszczykowski: spotkanie Szydło z liderami klubów było konstruktywne • W środę premier przedstawiła informację dot. sytuacji międzynarodowej • Szef MSZ: mamy jeden wspólny cel, wspólne interesy
Share
Szef MSZ Witold Waszczykowski
Szef MSZ Witold WaszczykowskiŹródło: PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski
d32u56t

- Spotkanie premier Beaty Szydło z liderami klubów parlamentarnych było konstruktywne i merytoryczne, a przed kamerami opozycja zachowuje się inaczej - ocenił minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

W Sejmie premier Beata Szydło przedstawiła informację dotyczącą sytuacji międzynarodowej, polityki zagranicznej Polski i wzajemnych relacji Polska-UE. Szefowa rządu zapewniała m.in., że demokracja w Polsce ma się dobrze; świadczą o tym m.in. protesty, które są organizowane przeciwko rządowi i realizowanym zmianom.

Waszczykowski powiedział dziennikarzom w Sejmie, że rząd będzie starał się organizować spotkania nt. polityki zagranicznej jak najczęściej, ale "to od opozycji zależy, czy będą chcieli przyjść".

d32u56t

- Zupełnie inaczej to wygląda, jak rozmawiamy poza kamerami. Miałem też takie spotkanie na posiedzeniu komisji spraw zagranicznych. Wczorajsze spotkanie było konstruktywne i merytoryczne, ale jak widać, opozycji takie spotkania nie interesują - uważa szef dyplomacji.

Jak przekonywał szef MSZ, "mamy jeden wspólny cel, wspólne interesy, których nie można krytykować, kiedy rozmawiamy rzeczowo". - Należy to robić przed kamerami, aby udowodnić, że jest się antyrządowym - dodał Waszczykowski.

Jak mówił, "nie wiadomo czy dojdzie" do debaty w Parlamencie Europejskim nt. Polski, która jest planowana na przyszły tydzień.

- Proces pojednawczy, by wyjaśnić i zakończyć kwestię TK rozpoczął się w Polsce i jest na dobrej drodze. To nie są kwestie, które są elementem prawa europejskiego, więc mam nadzieję, że w Europie dojdzie do pewnej refleksji i ta sprawa zejdzie z agendy europejskiej - powiedział minister.

d32u56t

Podziel się opinią

Share
d32u56t
d32u56t
Więcej tematów