Trwa ładowanie...

Witold Waszczykowski: Jacek Rostowski jako szef MSZ byłby skrajnym obciachem

Człowiek, który doprowadził do wzrostu zadłużenia o 300 mld i odszedł m.in.z tego powodu, człowiek, który, przegrał wybory mając sytuację podaną na tacy jako "jedynka", człowiek, który dał się nagrać w kompromitujący sposób, byłby tylko skrajnym obciachem dla dyplomacji - tak Witold Waszczykowski z PiS skomentował w "Faktach po Faktach" w TVN24 doniesienia prasowe, mówiące o objęciu przez Jacka Rostowskiego stanowiska szefa MSZ w rządzie Ewy Kopacz.
Share
Jacek Rostowski
Jacek RostowskiŹródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
dxqzjjf

Waszczykowski stwierdził, że Radosław Sikorski "drastycznie" pomylił się w swoich ocenach co do Rosji, sytuacji w regionie i współpracy z USA. - Trzeba wybrać nowego, który te błędy naprawi - mówił.

Według doniesień medialnych, obecny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski to potencjalny nowy marszałek sejmu. Na stanowisku szefa MSZ miałby go zastąpić Jacek Rostowski, były minister finansów.

Jacek Rostowski w czwartek zdementował pogłoski, jakoby to on miał zostać w nowym rządzie ministrem spraw zagranicznych. Przyznał jednak, że to obecnie najtrudniejszy resort do objęcia, a na nowym ministrze będzie spoczywała największa odpowiedzialność.

Źródło: TVN24, IAR

dxqzjjf

Podziel się opinią

Share
dxqzjjf
dxqzjjf
Więcej tematów